FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

"KOTO’yu Batıracak Sözlerine Müsaade Etmeyeceğiz"

KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin odaya kambur olduğunu söylenmesi üzerine yönetim kurulu üyesi Zihni Yılmaz, “Okulun KOTO’yu batıracak sözlerine müsaade etmeyeceğiz” dedi

31 Ağustos 2016 Saat: 14:47
"KOTO’yu Batıracak Sözlerine Müsaade Etmeyeceğiz"
"KOTO’yu Batıracak Sözlerine Müsaade Etmeyeceğiz"

YENİ BAŞKAN’IN İLK TOPLANTISI
Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’da gerçekleşen meclis başkanı ve divanı sonrasında Temmuz ayının görüşüldüğü Ağustos ayı meclis toplantısı bugün KOTO’da bulunan Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Meclisin Başkanlığını yeni seçilen Akın Doğan yaparken divanı İsmail Uslu, Alp Kayalar ve Baturhan Üretürk oluşturdu. Meclis toplantısına KOTO Başkanı Semih Barış, yönetimi ve oda üyeleri katılım gösterdi. Meclisin gündeminde ki konu eski KOTO Başkanı Murat Özdağ döneminde odanın geliri ile yaptırılan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bazı meclis üyeleri okulun KOTO’ya bir kambur olduğunu ifade etti. 

SÖZLER TUTULMADI, SIKINTI YAŞADIK
Mecliste ilk olarak KOTO Başkanı Semih Barış divana odanın aylık faaliyet raporunu sundu. Ardından söz isteyerek kürsüye gelen yönetim kurulu üyesi Yusuf Ziya Uludüz  Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ayrılan yıllık bütçenin sıkıntılı olduğunu söyledi. Bağış talebinde bulunan Uludüz, “KOTO’nun yıllık bütçesi 880 bin TL. Fakat 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından şehit ve gazi ailelerine yardım etmemiz ve bize verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle bir sıkıntımız oluştu. Bu nedenle de 425 bin TL gibi bir para talep ettik. 2 atölyenin kurulması için gereken para bu. Önümüzdeki haftaya kadar da bu atölyelerin tamamlanması gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

OKUL KOTO’YA KAMBUR
Meclis üyesi Yaşar Can, Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin odaya bir kambur olduğunu söyledi. Can, “ Bazı arkadaşlar sözlerini tutamadı. Bırakın bu okulu milli eğitime devredelim bütün odalar devretmiş biz mi akıllıyız onlar mı akıllı. Biz neden okulun bilgisayarını alıyoruz, doğal gazını ödüyoruz bunu devlet yapsın. Biz atölyesine para harcayalım. Devletin vermesi gereken paraları biz verdiğimiz için yanlış yapıyoruz.” diye konuştu. 

ARSA MI ALALIM?
Söz isteyen yönetim kurulu üyesi Zihni Yılmaz, “Biz okulumuza gelecekte de para aktaracağız. KOTO’yu batıracak sözlerine müsaade etmeyeceğiz. Batmayacak 4 milyon paramız var. Ne yapalım arsa mı alalım? Arsanın ülkemize ne faydası var? bu bütçe ilk mezunu verene kadar yeter. İlk mezunu verdiğimizde sevinç göz yaşı ile gidip görmek istiyorum” şeklinde konuştu.  Söz isteyen Yusuf Erenkaya’ da okulun dipsiz bir kuyu olduğunu söyledi. Erenkaya, “Okulculuk işinde duygularımız ön planda olmasın. Okulda iki FETÖ’cü öğretmen olursa biz bunun bedelini nasıl ödeyeceğiz? Tüccar zor durumda, sıkıntılı. Onların durumunu düzeltecek bir şeyler yapmamız lazım. Paramız varsa kullanacak ve bu kentin marka değerini arttıracak çok şey var. Marina yapın, akvaryum yapın, KOTO olarak siz bir şeylere öncülük edin. Bizim okulculukla ne işimiz var ? Biz cemiyetçi insanlarız, esnaf bizden bunları bekliyor. Bütün meslek yüksekokulları bizim, hepsi destek bekliyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız