FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24.54° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO Yönetiminde Kriz

KOTO'da ilginç gelişmeler yaşanıyor

26 Ağustos 2016 Saat: 10:48
KOTO Yönetiminde Kriz
KOTO Yönetiminde Kriz

Birkaç ay önce KOTO Meclisi’nden istifa eden, sonra geri dönen Gölcüklü Semih Barış, yönetim kurulu başkanı seçildi. Aykut Çavuş, Fuat Berna, Tolga Ok ve Oktay Erişken oy kullanmadı. Bazı üyeler seçimin meşru olmadığını savunuyor. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Semih Barış da dün hiçbir açıklama yapmadı.

YILMAZ YOK, YENİ BAŞKAN BARIŞ
KOTO’da yönetim içindeki görüş ayrılıkları, önceki gün yapılan başkan ve diğer görevlerin seçimiyle ilgili toplantıdan da ‘kaos’ çıktı. KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıda KOTO’nun yeni başkanı Semih Barış seçildi. Birkaç ay önce KOTO Meclisi’nden istifa eden, yönetime sert eleştiriler yönelten Semih Barış, daha sonra geri adım atmış, istifasını geri almıştı. Bu gelişme sonrası da Barış üyesi olduğu TÜMSİAD’dan çıkartılmıştı.

4 ÜYE OYLAMAYA ŞERH KOYDURDU
KOTO’da önceki gün yapılan yönetim toplantısı sonunda Semih Barış’ın başkanlığının yanında, başkan yardımcılıklarına Şahin Kaya ve Yusuf Ziya Uludüz, sayman üyeliğe de Mikail Kayacı getirildi. Bu seçimde oylamaya katılmayan 4 isim yönetimden istifa etti.

Oylama sırasında, Aykut Çavuş, Fuat Berna, Tolga Ok ve Oktay Erişken, halen eksik olan 1 asil ve 10 yedek üye seçimi yapılmadan, bu oylamanın yapılmasının etik olmadığını savundu. Bu dörtlü, “Bu seçimin 11.yönetim kurulu üyesi olarak seçilecek kişinin seçme ve seçilme hakkına ambargo olarak değerlendirileceği gerekçesiyle oylamaya katılmayacağımı ve bu şerhimin zabıtlara geçirilmesi.” şeklinde dilekçe verdi. Oylamaya katılmayan bu isimler, yönetimden ve ilgili komisyon üyeliklerinden istifa ettiler. Bu gelişmelerin ardından, başka komisyonlardan da istifaların geleceği belirtildi.

SEMİH BARIŞ'TAN AÇIKLAMA YOK

KOTO’da Meclis Başkan Vekili Mustafa Yılmaz ile Meclis Katip Üyesi Yıldırım Yılmaz da yönetime istifalarını sundu. KOTO’da yönetim bu kriz sürecini idare etmeye çalışırken, muhtemelen 31 Ağustos’ta yapılması planlanan KOTO Meclisi öncesi ortaya karmakarışık bir KOTO’nun çıkacağı öngörülüyor. KOTO’nun yeni başkanı Semih Barış ise, herhangi bir açıklama yapmayacağını belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız