FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO, Tuncay Şengöz konusunda son noktayı koydu

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Yönetim Kurulu’ndan yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

24 Ağustos 2014 Saat: 15:52
KOTO, Tuncay Şengöz konusunda son noktayı koydu
KOTO, Tuncay Şengöz konusunda son noktayı koydu

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Yönetim Kurulu’ndan yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Vergi mükellefi olmadığı gerekçesiyle KOTO yönetim kurulu üyeliğinden çıkarılan Tuncay Şengöz hakkındaki açıklamaya Başkan Murat Özdağ ve yönetim kurulu üyeleri tam kadro imza attı. O açıklamada özetle şöyle denildi:  “Daha önce de kamuoyu ile paylaşılan Yönetim Kurulu Üyemiz olan Sn. Tuncay Şengöz'ün oda organlarındaki görevlerinin kendiliğinden sona ermesi hususunda, yeniden kamuoyunu bilgilendirme gereği hâsıl olmuştur.

DİLEKÇEYLE İHBAR EDİLDİ

Buna göre; bizden önceki yönetimin iş başında olduğu ve Odamız seçimlerinin yapıldığı 11.06.2013 tarihinin hemen öncesinde, Sn. Tuncay Şengöz'ün de adının yer aldığı seçmen listeleri askıya çıkartılmış ve askı süresi bitiminde ilçe seçim kurulunca bu listeler onaylanmıştır. Bunun ardından Sn. Tuncay Şengöz'ün, seçimlere katılabilmesi ancak mümkün olabilmiştir. Ancak Sn. Şengöz'ün, ne bu tarih öncesinde ne de sonrasında, seçme ve seçilme yeterliliğine ilişkin durumunda meydana gelen değişikliğe ilişkin Odamıza resmi herhangi bir bildirimde bulunmadığı özellikle belirtilmelidir. Öte yandan, Sn. Şengöz'ün vergi mükellefi olmadığı, bundan dolayı oda organlarındaki görevlerinden düşürülmesi gerektiği, geçen ay içerisinde Odamıza gönderilen bir dilekçe ile ihbar edilmiştir.

HAKSIZ SPEKÜLASYONLAR

Bunun üzerine yasal prosedürler gereği ilgilinin durumu Vergi Dairesi Başkanlığından sorulmuş, alınan cevabi yazıda; seçimler döneminde Sn. Şengöz'ün vergi mükellefi olmadığı Odamıza resmi olarak bildirilmiştir. Bahse konu yazıya istinaden Genel Sekreterliğimizce yapılan tespit ve hukuk müşavirimizin de mütalaası ile Sn. Şengöz'ün Odamız organlarındaki görevlerinin, 5174 sayılı yasanın 83. maddesi ile bağlı Yönetmeliğin 6. maddesindeki hükümler doğrultusunda, seçme ve seçilme yeterliliğine sahip olmamasına binaen kendiliğinden sonra erdiği hususu, mevzuata uygun olarak Genel Sekreterliğimiz tarafından kendisine tebliğ edilmiştir. Son günlerde haksız spekülasyonlara konu yapılan bu işlemin, Yönetim Kurulumuzun bilgisi dâhilinde ve Odamızın kurumsal işleyişine uygun olarak yasal mevzuat çerçevesinde yerine getirildiği kamuoyunun bilgisine tekraren sunulur.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız