FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.54° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Koto Teknik Lise İçin Vakıf Kuruyor

KOTO meclisinden çıkan karar doğrultusunda Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat çalışmaları devam eden teknik meslek lise için, KOTO ve okulun yapımında pay sahibi olan iş ortakları bir vakıf kuruyor. Kurulan vakıf okulun yöneti

29 Nisan 2015 Saat: 16:31
Koto Teknik Lise İçin Vakıf Kuruyor
Koto Teknik Lise İçin Vakıf Kuruyor

KOTO meclisinden çıkan karar doğrultusunda Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat çalışmaları devam eden teknik meslek lise için, KOTO ve okulun yapımında pay sahibi olan iş ortakları bir vakıf kuruyor. Kurulan vakıf okulun yönetiminden sorumlu olacak

Kocaeli Ticaret Odası’nın nisan ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplatı, 2014 yılı Meslek Komiteleri Ödül Töreni ile başladı. Odanın meslek komitelerinin katılım, öneri, organizasyon proje, grup çalışması alanlarında ve KOTO Akademi Özel Ödülü alanında ödül aldığı tören renkli sahneler yaşandı. Gerçekleştirilen mecliste KOTO’nun Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde yapmayı planladığı okul için gerekli vakıf çokluğu ile alınan karar doğrultusunda kuruldu. Bu vakıf okul projesinin hayata geçirilmesinde çalışmalara prosedürler tamamlandıktan sonra başlayacak.

 

KOMİTELERE ÖDÜLLER

2014 yılında verdikleri hizmet ve gösterdikleri faaliyetler nedeniyle altı alanda ödüle layık görülen Meslek Komiteleri üyelerine takdim edilen ödüllerin ardından nisan ayı meclis toplantısı, Bülent Karagöz’ün başkanlığında gerçekleştirilmeye başlandı. İlk olarak 30 Mart tarihli toplantı zaptının görüşülerek oybirliği ile onaylandığı toplantının ikinci maddesi olan aylık faaliyet raporu KOTO Başkanı Murat Özdağ tarafından sunuldu.

 

FUAR AÇILIYOR

Aylık faaliyet raporunu sunan KOTO Başkanı Murat Özdağ, KOTO’nun öncülüğünde açılan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’yla ilgili konuştu. Özdağ, "Fuar komisyonumuzun çok büyük emekleri sonunda İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nı açıyoruz. Kısa bir sürede çok iyi bir çalışmayı ortaya koyduk. Bu şehir bizim. Bu şehri ne kadar canlandırırsak kentimiz için o kadar faydalı olur. Bizim tek isteğimiz budur. Ticaretinde durağanlaştığı bugünlerde de böyle fuarlar bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

 

VAKIF SENEDİ HAZIRLANIYOR

Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde KOTO’nun kuracağı okulun yönetimiyle ilgili bir vakıf kurulma gerekliliği bulunduğunu aktaran Murat Özdağ, bir vakıf senedinin hazırlandığını söyledi. Özdağ, “Arslanbey’de kuracağımız okul için bir vakıf kurmamız gerekiyor. Eğer okulu bir dahaki seneye yetiştireceksen bu vakfı kurmalıyız. Bununla ilgili büyük illerdeki vakıf çalışmalarını inceledik. Bir vakıf senedi hazırladık. Vakfı da mütevelli heyeti kuracak. Bu heyette eğitim komisyonu, yönetim kurulu üyelerimiz ve 2 ya da 4 adet bağışçı bulanacak” diyerek üyelerden yetki istedi.

 

GURURU YAŞAYALIM

Başkan Murat Özdağ’ın kurulması planlanan vakıfla ilgili sözlerinden sonra meclis üyelerinden Yaşar Can söz istedi. Can, “Vakıfın kurulması için yetkiyi hemen verelim. Fakat bu vakfın kurucu üyeleri arasında KOTO’nun 61 meclis üyesinin de bulunmasını istiyoruz. Madem bu vakfı kuruyoruz. Bu onuru da yaşamalıyız” dedi. Can’ın bu talebi bu şekilde kalabalık bir yönetim kurulu oluşturulması durumunda karaların zor şekilde alınabileceği gerekçesiyle olumlu karşılanmadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız