FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.94° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO seçim kulisleri ve arka perdesi…

İlimiz de uzun zamandır merakla beklenen ve üç defa ertelenen Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde 21 meclis komitesinin 12’sini Yenilikçiler Grubu Başkan Adayı Murat Özdağ, 6’sını mevcut Başkan Halil

11 Haziran 2013 Saat: 19:49
KOTO seçim kulisleri ve arka perdesi…
KOTO seçim kulisleri ve arka perdesi…

İlimiz de uzun zamandır merakla beklenen ve üç defa ertelenen Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde 21 meclis komitesinin 12’sini Yenilikçiler Grubu Başkan Adayı Murat Özdağ, 6’sını mevcut Başkan Halil İbrahim Keleş ve Recep Ekşi listesi, 3 komiteyi de Ekşi ve Keleş’in birleşmesine tepki amaçlı doğan Bağımsızlar grubu Başkan Adayı Fuat Biçiçi kazandı.

İlk defa yüzde 60 oranla bir seçimi geride bırakan Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinin arka perdesinde neler yaşandı.İşte o kulis muhabbetlerinin satır başlıkları;

KALABALIK FARKLI YORUMLANDI

Seçimler başlarken Özdağ’ın komite seçimlerinde oy kullanmayan bir çok kişiyi KOTO’ya getirerek turuncu kravat taktırması, kendisini desteklemeyenler tarafından hazırlanmış bir kalabalık olarak yorumlandı.Ancak sonuçlar ise bu fikrin aksine ortaya çıkardı.

BİRLEŞMEYE TEPKİ AMAÇLI ADAY OLDU

Hiç çekinmeden Keleş ile Ekşi’nin birleşmesine tepki amaçlı ortaya çıktıklarını ifade eden Fuat Biçiçi, 3 meslek komitesinde başarı ile çıkmaya bildi.Sonuç alamaz diyen Biçiçi, herkesi şaşırttı.

MİLLETVEKİLİ GİBİ PARA HARCADI

Bir yıl önceden çalışmaya başlayan seçim koridorlarında “milletvekili gibi para harcadı, bu hırs nedir diye” mevcut yönetim taraflarından eleştirilen Murat Özdağ, kendisine ve destekleyenlere göre çalışmasının hakkını aldı.12 komitede rüzgar estiren Özdağ’ın destekçileri üyeleri kapıda karşılayarak, sandığa kadar yalnız bırakmadı.

KÖYLERDEN ARAÇ İLE ÜYELER ALINDI

Köylerden hatta İstanbul’dan sadece oy kullandırmak için özel araç ile getirilen seçimde üç adaydan sadece Murat Özdağ, kendi aday olduğu komiteden çıkabildi.Keleş, uzun tartışmaların yaşandığı, altıncı komitede seçimi açık ara Özdağ’a kaybetti.

ÖZDAĞ KOTO’YA YAKLAŞAMAZDI

Recep Ekşi ile Keleş sorun yaşamasaydı asla Murat Özdağ, KOTO’ya yaklaşamazdı diyen Keleş taraftarları, üyelerin seçimlerde yapılan yeni binanın hakkını veremediğini savundu.Seçim sonuçlarında bazı Keleş, taraftarları gözyaşları içinde KOTO’yu terk etti.

MUSTAFA KURT PLANLARI BOZDU

Mevcut yönetim Halil İbrahim Keleş’in kesin gözü ile baktığı ve ilimizin tanınan iş adamı Ali Genç’in olduğu 17.komitede çıkan sonuçlar herkesi şaşırttı.Bu komiteden bu sonucun çıkmasının arkasındaki isim ise Mustafa Kurt olarak düşünülüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız