KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık24.06° C / 25° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

KOTO Muhalefet Grubundan Açıklama

Muhalefet Grubu ortak basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi

31 Ağustos 2016 Saat: 11:18
KOTO Muhalefet Grubundan Açıklama
KOTO Muhalefet Grubundan Açıklama

MUHALEFETİN ADAYLARI

Meclis Başkan Adayı: Akın Doğan
Başkan Vekili Adayı: Alp Kayalar
Katip Adayı: Baturhan Üretürk

Muhalefet Grubu ortak basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi: 
"Hepinizin malumu olduğu üzere Kocaeli Ticaret Odası bu kentin önemli bir kıymeti ve kent ekonomisinin geleceğidir,

Odamız her ne kadar son günlerde bazı hoş olmayan olaylarla anılıyor olsa da, bu menfi günlerin atlatılmasında, 18 Haziran 2013 seçimlerinde üyelerin teveccühleriyle göreve seçilmiş biz meclis üyelerine önemli görevler düşmektedir.

Bu dönemde üzerimize düşen en önemli görev, Oda Üyelerimizin seçimde oy vermek sureti ile vermiş oldukları vazifeleri yerine getirmek yani temsil hakkımızı yasa ve mevzuatlar çerçevesinde ,sonuna kadar kullanmak kullanabilmektir.

Üzülerek bir kez daha ifade ediyoruz ki; oda başkanının görevden düşmesi sonrası gerekli olan yeniden görev dağılımı seçilmiş olan bizlerin görüş, öneri ve karar verme sorumlulukları dışında bırakılmıştır.

Bizler bu görevimizi, üyelerimizin vicdanında tek bir soru işareti dahi bırakmayacak şekilde kullanmak isterken önümüze engeller çıkarılmış, süreç 'yasalar mevzuatlar gereği’ denilerek dar alanda ve adamcılık anlayışı ile lobi ekseninde sürdürülmüştür.

Semih Barış' ın başkan olması ile sonuçlanan yönetim kurulu toplantısı ile sadece 5 yönetim kurulu üyesinin 'oluruyla’ yapılan yönetim kurulu görev dağılımı, yönetime girmesi muhtemel diğer arkadaşlarımızın seçim hakkı elinden alınmıştır. Biz yapılan bu seçimin üye vicdanına, etik değerlerimize, Odamız tarihine aykırı olduğu kanaatindeyiz.

Ancak bugün kararlılıkla ifade ediyoruz ki; Kocaeli Ticaret Odası sahipsiz olmayıp 5 kişinin hegamonyasına bırakılamaz. 18 Haziran 2013 seçimlerinde göreve gelmiş meclis üyeleri olarak bugün bu hakkımızı sonuna kadar kullanacağız.

Bugün seçimi yapılacak olan Meclis Başkanlığı için ortak belirlediğimiz isim Akın Doğan başkan yardımcılığı için Alp Kayalar ve Meclis Divan Katipliği için Baturan Üretürk’dir.

Bu ortak kararımız, ne yönetim kuruluna misilleme ne de kendilerine rakip çıkarma mahiyetindedir. Ortak kararımız; ortak akılla yönetilmesini arzu ederek talip olduğumuz ve sonucunda görev aldığımız odamızın çok renkli çok sesli, her görüşün tartışıldığı, sonunda ise her kararın oy birliğiyle alındığı. bu ruhun üyelere kadar ulaştırıldığı bir yapı haline getirilmesidir. Bunun da olacağına yürekten inanıyoruz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız