FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.54° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Ekonomi

KOTO Meclisinde Gerginlik

KOTO Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ üç yıldır yapılan çalışmaları anlattı.

27 Nisan 2016 Saat: 16:24
KOTO Meclisinde Gerginlik
KOTO Meclisinde Gerginlik

KOTO Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ üç yıldır yapılan çalışmaları anlattı. Özdağ’ın ardından üyelerden Hasan Çiçek’in kürsüye çıkmasıyla gergin anlar yaşandı.

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) Nisan ayı meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya oda yönetimi ve üyeleri katılım gösterdi. Toplantıda meclise yeni katılan İbrahim Atalay kendini tanıttı. Ayrıca KOTO Yönetim Kurulu’na İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Şube Başkanı Tolga Ok’un katıldığı da duyuruldu. Toplantı sonrası Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaptıkları icatları koridorda oluşturulan stantlarda sergiledi.

 

HERŞEYE MUHALEFET 

Toplantıda konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ şunları söyledi; “Bugün yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlayan İMO Başkanı Tolga Ok ve meclis üyesi olarak katılan İbrahim Atalay kardeşimize başarılar diliyorum. Bazı görüşmelerime dayanarak bugün göreve geldiğimizden beri ne yaptık onu anlatacağım. 3 yıldır ne yaparsak yapalım, bazı kişiler akıl almaz bir şekilde yaptığımız her şeye muhalefet ediyor. Emin olun bu odayı ve tüm üyelerini herkesten ve her şeyden çok önemsiyorum. Buradaki herkes üzerine düşen görevi yerine getirerek çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 

ASILSIZ İDDİALAR

Biz bugüne kadar ne yaptıysak mahkeme kapısında dolaşarak ya da basının koltuk altında dolaşan kişilerin vızıltıları ile yapmadık. Biliyorsunuz KOTO Teknik Kolejini kurduk. Burada 120 tane öğrencimiz var ve bu okulda ne maddi nede başka bir açıdan hiçbir sorun bulunmuyor. Ancak bazı konuşmalar dönüyor. Yine bu birilerinin yanında olan insanlar böyle asılsız iddialar ortaya atıyorlar. Bu kişiliksiz şahıslar gelsinler meclisimizde ne yaptığımızı görsünler. Böyle güzide eğitim kurumumuzu boş laflarla asla kötüleyemezler. Bu kişiler akıllarını başına alsınlar ve nerede ne söylemeleri gerektiğini bilsinler.

 

İZİN VERMEYECEĞİZ

Odamız benim babamın malı değil. 3 sene önce burada nasıl yönetim kurmayı başardıysam. Burada görev almak isteyenler, buyursun çalışsın kendini göstersin, odayı kullanmadan başarısını üyelerimize göstersin ve üyelerimizin güvenini kazansın. Ancak odamızı kullanarak kendine rant sağlayacağına inanan kişiler varsa yanılıyorlar. Bu görüşteki insanlar her yerde var her zaman olacak. Ama biz odamızda bunun gibi kişilere izin vermeyeceğiz.

 

ÇALIŞMALARI ANLATTI

23 farklı ülkede 31 heyetle yaklaşık 500 işadamını buluşturup iş fırsatı yarattık. Üyelerimizi 8 farklı yurtdışı iş gezileri fırsatları sunduk. Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için odamızda farklı kurum ve kuruluşların yer almasını sağladık. Odamızın hizmet niteliği ve yeteneğini geliştirmek için çalışmalar yaptık. Odamızı üyelerimiz ve halkımızla buluşturduk. İlk geldiğimiz günden beri eğitimin önemini vurguladık. KOTO Akademi ile birlikte eğitim çalışmalarına önem verdiğimizi gösterdik. Bunların yanında ilimize birçok fuar kazandırdık ve çok sayıda fuara ortak olduk. Biz bu meclise çalışma sözü verdik. İşte dedikodu yaratanlar bu yaptıklarımızdan rahatsız olduğu için bunu yapıyor.

 

SONUÇ ALACAĞIZ

Kocaeli’nin en büyük sorunu imar sorunudur. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor ve çok yakında sonuç alacağız. Türkiye çapında çok önemli çalışmalara başlayan bizden önceki yönetime teşekkür ediyorum bizde onların yaptıkları şeylerin üzerine katarak devam ettik. Odamızın çaldığı tüm kapılar açılıyor ve destek görüyor. Biz bunu hep birlikte başardık. Çamur atanlar kara çalmaya çalışanlar olduğu için bugün bu konuşmaları yaptım beni dinleyen tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.”

 

DEDİKODU YAPMAM

Özdağ’ın ardından kürsüye çıkan meclis üyesi Hasan Çiçek, Özdağ’ın dedikodulara ve vızıltılara izin vermeyeceğiz sözlerine dikkat çekerek, “Ben hiçbir yerde dedikodu yapmam” dedi. Murat Özdağ, “Ben burada hiç kimseyi, hele ki meclis üyelerimiz hedef almadığımı özellikle belirttim. Siz buraya çıkıp bunlara cevap verme gereği duyuyorsanız, demek ki bir şey var demektir” şeklinde konuştu. Diğer üyeler koltuklardan seslerini yükselterek tepki verince kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız