FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO’da DEMODAY Tanıtıldı

KOTO meclis toplantısında konuşan Marmara Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek, temeli Kocaeli’de atılan Türkiye’de teknoloji yatırımlarını çok daha farklı bir noktaya götürecek DEMODAY projesiyle ilgili bilgiler aktardı

24 Şubat 2016 Saat: 13:58
KOTO’da DEMODAY Tanıtıldı
KOTO’da DEMODAY Tanıtıldı

KOTO meclis toplantısında konuşan Marmara Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek, temeli Kocaeli’de atılan Türkiye’de teknoloji yatırımlarını çok daha farklı bir noktaya götürecek DEMODAY projesiyle ilgili bilgiler aktardı

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) şubat ayı meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın katılmadığı meclis toplantısında Marmara Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek, DEMODAY organizasyonuyla ilgili KOTO meclis üyelerine bilgiler aktardı. Çömlek, Kocaeli bölgesinde yapılan toplantılarla oluşturulan DEMODAY organizasyonuna yatırımcılardan destek istedi.


BİLGİ VERMEK
Marmara Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek, öncelikle kurumla ilgili bilgiler vererek sözlerine başladı. Çömlek, “TÜBİTAK Marmara Teknokent’te 90 civarında ileri teknoloji üreten ve Ar-Ge çalışmalarını sürdüren firma var. Bizim dünyada ilk olan bir teknoloji serbest bölgemiz var. Burada sadece teknolojiye dayalı Ar-Ge çalışması yapan firmaları konuşlandırarak üretim yapma imkanı veriyoruz” ifadelerini kullandı.


VAKİT KAYBETMEK İSTEMİYORUZ
Çömlek, “Bizim temel çıkışımız fikir değil ürün. Elinde bir ürünü olan, aktifi pasifi oluşmuş şirketlerle yola çıkmak istiyoruz. Çünkü kimsenin vakit kaybetmeye tahammülü yok. Birinci, ikinci, üçüncü kuşak işletmelerin eski karı edemediklerini ifade ediyorlar. Bunu muhakkak değiştirmek istiyoruz. En iyi iş bildiğin iştir diye bir şey yok. En iyi işi bilen adamı işe alırsın en iyi sen olursun” şeklinde konuştu.


DEMODAY ORGANİZASYONU
DEMODAY organizasyonuyla ilgili KOTO üyelerine bilgi veren Çömlek, “Kocaeli, Türkiye’de en fazla teknoparkların yoğunlaştığı bölgelerden biri. Kocaeli’de çok fazla sanayiciyle bir araya gelip çalışmalar yürütüyoruz. Kocaeli’de 18 aktör bir araya geldik. MARKA ve MARKA’nın bölgesindeki teknoparklar, sanayi ve ticaret odaları, KOSGEB gibi kurumlarla bir araya gelerek toplantılar yaptık. DEMODAY 2015 diye bir organizasyon yaptık. Bu organizasyon bir kerelik bir şey değil. Bunun arkasında bir yazılım var. Şirketine ortak arayan, ürününün patentini satmak isteyen kim varsa siz onu göreceksiniz. Yatırımlarınızı istediğiniz gibi yönlendirebileceksiniz. Ayrıca bu da milli bir sermayenin dolaşmasına yol açacaktır” dedi.


BÜYÜK BİR FIRSAT
DEMODAY organizasyonuyla ilgili bilgileri aktarmaya devam eden Çömlek, “Kocaeli’den yanan bu kıvılcım milli sermayeyi milli bir katma değere dönüştürecek. DEMODAY’ın aktif olan internet sitesinde yatırımcı arıyorsanız, patent satacaksanız ya da tam tersi yatırım yapacaksanız veya ürün alacaksanız bu siteden faydalanabilirsiniz. Yatırımcı olarak sizlerden de destek bekliyoruz. Bu projenin lansmanını daha yapmadık. Fakat inanıyoruz ki bu ülkemizdeki teknoloji pazarını çok daha farklı bir noktaya çekecektir. Bu yatırımcımız ve teknoloji üreten firmalarımız için çok büyük bir fırsattır” açıklamasında bulundu.


DİYANET’İN PROJESİ AKTARILDI
KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın katılmadığı toplantıda aylık faaliyet raporunu yönetim kurulu üyesi Zihni Yılmaz sundu. Öte yandan Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyasıyla ilgili bilgiler aktardı. KOTO yönetim kurulu da bağış kampanyasına 10 bin liralık bir yardımda bulunduğu açıklandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız