FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.87° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Köse'den Manifesto Gibi Açıklama

MHP Kocaeli eski Milletvekili ve MHP Üst Kurul Delegesi Kemal Köse, yaptığı yazılı açıklamada uzlaşı çağrısında bulundu

12 Aralık 2015 Saat: 14:56
Köse'den Manifesto Gibi Açıklama
Köse'den Manifesto Gibi Açıklama

MHP Kocaeli eski Milletvekili ve MHP Üst Kurul Delegesi Kemal Köse, yaptığı yazılı açıklamada uzlaşı çağrısında bulundu

MHP’de olağanüstü kurultay talebiyle yapılan çalışmalar, genel merkeze muhalif kesim tarafından sürdürülüyor. MHP eski Milletvekili ve Üst Kurul Delegesi Kemal Köse, yazılı bir açıklama yaparak süreci  değerlendirdi. Genel başkan adaylarını değerlendiren Köse, tüm delegeler ve il başkanlarının katılacağı bir toplantı yapılması gerektiğini ve olağanüstü tüzük kurultayı isteğinin de askıya alınması gerektiğini belirtti.

 

BİRİLERİNİN DOLDURUŞUNA GELDİ

Adayları değerlendiren Köse, “Bir aday arkadaşımız iki defa genel başkan adayı oldu. Seçilemedi. Sonra mebus oldu.7 Haziran’da tekrar aday oldu. Seçildi. TBMM Başkanvekili oldu. Kırmızı plakayı kaptı. Çok da iyi oldu. Sonra 1 Kasım'da tekrar aday oldu ama ilinden seçilemedi. Diğer arkadaşımız mebus oldu. Sonra genel başkanımızla ters düşünce 7 Haziran’da listeye konulmadı. Medyatik ve popüler kardeşimiz, sabırlı hareket etmedi. İstikbal vadeden bu kardeşimiz birilerinin dolmuşuna gelip sosyal medyada konuşunca partiden ihraç edildi. Diğer adayımız 1997 yılında DYP'nin İçişleri Bakanıydı. Şimdiler de o da aday. 1 Kasımda bu saydığım arkadaşlarım mebus olsalardı bugün aday olurlar mıydı? Bu da ayrı bir mesele” ifadelerine yer verdi.

 

KENDİMİZİ YIPRATMAYALIM

Köse, açıklamalarına şöyle devam etti: “Şimdi bütün bu söylediklerimin ışığında kimseyi kırmadan ve incitmeden diyorum ki 46 yıllık Milliyetçi Hareket Partisi eğer kendi içerisinden bir genel başkan ve ekibini çıkaramıyorsa o zaman hepimiz evimize gidip oturalım. İşimize bakıp madden ve manen kendimizi yıpratmayalım. MHP, 1 Kasım’da başarısızdır. Kabül. Olağan kongreye 2.5 yıl varken, genel seçimlerden de yeni çıkmış iken bu aceleciliği anlamak çok zordur.

 

TEŞKİLATLARIMIZ RAHATLATILMALIDIR

Şimdi ne yapmalıyız? Genel Başkanımız, aday adayı arkadaşlarımız, bin 254 kurultay delegemiz bir araya gelmeli. Konuyu enine boyuna tartışmalı. Gerekirse 81 il başkanımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve partimizin MYK üyelerinin de katılımıyla ortak bir akılla Ülkücüye yakışır bir şekilde kimin etrafında hangi ekiple yola devam edilmesi kararının alınması elzem hale gelmiştir. Bunun için olağanüstü tüzük kurultayı ve diğer seçim süreci askıya alınıp durdurulmalı, arkadaşlarımız, teşkilatlarımız rahatlatılmalıdır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız