FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.06° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez'e Üniversite

KOÜ Kara ve Raylı Sistemler Yüksekokulu Körfez’de yapılacak. Eski belediye binasında şimdilerde hummalı bir çalışma var.

22 Ocak 2015 Saat: 10:40
Körfez'e Üniversite
Körfez'e Üniversite

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Körfez Kara ve Raylı Sistemler Yüksekokulu için eski belediye binasında hummalı bir çalışma başlatıldı. Türkiye'de ilk defa Körfez'de açılacak olan bu bölüm hem Körfez'in hem de ülkenin geleceğine ışık tutacak. Son derece modern bir üniversite olacak proje tamamen son teknolojik ürünlerle donatılacak. İçerisinde birçok özelliği barındıracak olan üniversite toplamda 4 bin metrekare alana yapılacak.

İNCELEME YAPTILAR

Körfez'de vizyon projeleri hayata geçirmeye başlayan belediye başkanı İsmail Baran, üniversitenin yapımı esnasında projeyi adım adım takip ediyor. Bu kapsamda çalışmaları yerinde incelemek için eski belediye binasına gelen belediye başkanı İsmail Baran ve Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır çalışmaları proje üzerinde takip etti. Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli ve birim müdürleri de
başkan Baran'a eşlik etti.

ESKİ BELEDİYE BİNASI
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın yoğun mesai harcadığı projelerin başında gelen Kocaeli Üniversitesi Kara ve Raylı Sistemler Yüksekokulu'nun yapımına hızlı bir şekilde devam ediyor. Zaman zaman çalışmaları yerinde inceleyen başkan Baran çalışmalar hakkında da belediye yetkililerinden bilgiler alıyor. Çalışma birçok ilçede bulunan üniversiteye örnek olacak. Eski belediye binasını baştan aşağıya restore eden Körfez Belediyesi, kente son derece yakışır bir projeyi hayata geçirecek.

KÖRFEZ'E DEĞER KATACAK

Liman kenti olan Körfez’e kurulacak olan Kocaeli Üniversitesi Kara ve Raylı Sistemler Yüksekokulu ilçenin değişimine öncü olacak. Körfez’e kurulacak üniversitenin ardından ilçede sosyal ve ekonomik hayat değişecek. Körfez’de üniversite sayesinde birçok ihtiyaç boy gösterecek kafeterya ve lokanta sayısı artacak. İlçe nüfusu artacağından ekonomi daha da canlanacak. Kiralık konut ihtiyacı doğacak.

HER ŞEY MEVCUT
4000 metrekare alana yapılacak olan üniversite tamamen yangın yönetmeliğine uygun şekilde yapılacak. 8 derslik, 2 akıllı sınıf, bir laboratuar ve bir simülasyon laboratuarı olmak üzere ortalama 45 kişilik sınıflar yapılacak. Tamamen rahat ve konforlu bir şekilde öğrencilerin eğitim görmeleri için her şey projede düşünülmüş. Bunların yanı sıra yemekhane ve konferans salonlarında yapılacağı alan A blok ve Blok olmak üzere iki bölüme ayrılıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız