FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.49° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez'de Sarnıç Han'ın Temeli Atıldı

Körfez Belediyesi’nin yatırımlarından olan Sarnıç Han Projesi için temel atma töreni bugün gerçekleşti.

14 Ekim 2016 Saat: 16:40
Kocaeli Körfezde Sarnıç Han projesinin temeli atıldı
Körfez'de Sarnıç Han'ın Temeli Atıldı

Körfez Belediyesi’nin yatırımlarından olan Sarnıç Han Projesi için temel atma töreni bugün gerçekleşti.

Tütünçiftlik merkezde, eski kaymakamlık binasının bulunduğu alanda gerçekleşen törene; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı. 

DURMAK YOK YOLA DEVAM 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran törende yaptığı konuşmada, “Durmak yok yola devam ediyoruz. Aziz milletimiz hizmetin en güzeline layıktır. 15 temmuz da gördük ki bu milletin daha çok çalışması lazım. Ülkemizde daha çok büyük yatırımlar yapılması lazım. Daha yapacağımız çok büyük projeler var. Körfez ilçemizde büyük projelere imza atalım dedik. Prof. Dr Erbakan adını verdiğimiz Kültür Merkezi ve kapalı Pazar projenizi 1 yıl içinde hayata geçirdik. Bugün burada 15 milyona mal olacak olan Sarnıç Han Projeniz hayata geçiriyoruz.  Aylar süren kazık sistemlerini tamamladıktan sonra temelini atarak 1 yıl içinde bitirtmeyi planlıyoruz. 1 ay sonra üniversite fakülte binamızın temel atmasında da beraber olacağız. Körfez Devlet Hastanesi’ne 3600 metre kare ek bina temeli atacağız. İnsan merkezli yönetim anlayışına sahibiz. 2700 öğrencimize burs veriyoruz. 2800 müracaat bekliyoruz. 4 yıl okuyan Körfez’de ikamet eden bütün öğrencilerimize burs vereceğiz. İlimtepe Bölgesin büyük bir TOKİ projesi yapılacak. Geleceğin vizyon projelerini Körfez’de bir bir göreceğiz. İlimtepe Kocaeli’nin vizyon alanı olacak. Hereke Kalemizin ihalesini 2 aşamada yaptık. 15 milyona mal olacak Hereke Kalesi tarihe verdiğimiz önemim göstergesidir. 2017 yılı için 100 milyonun üzerinde yatırım planladık. Körfez İlçe olarak gelecekte çok daha büyük projeleri hayata geçireceğiz” dedi. Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, “Bugün temeli atılan bu yatırım Körfez’in geleceğinde mihenk taşı olacaktır. İmkanlar ölçüsünde insan hayatını kolaylaştırmak amacıyla büyük yatırımlara imza atıyor. Belediyenin çalışmalarında başarılar diliyorum. Yatırımın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

SARNIÇ İŞ HANI ÖZELLİKLERİ
Sarnıç Han projesi Tütünçiftlik merkeze inşa edilecek. Mardin tası kullanılarak inşa edilecek yapıda ayrıca el işçiliği taş oymalarda da kullanılacak. Sarnıç Han İş Merkezimiz kamu binaları arasında ilk yeşil bina sertifikası alması hedeflenen bir yapı. Yeşil bina olması için yer altı suları drenaj kuyularında toplanıp çevre sulama da kullanılacak. İş merkezinin çevre aydınlatması yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerji panelleri ile sağlanacak. İç bahçe ve çevre peyzaj alanları az su ihtiyacı olan bitkilerle çevrelenecek. Bununla birlikte iş merkezinin ortak alanları ve çevre aydınlatması az enerji tüketen LED aydınlatmalarla donatılacak. Tekno marketi, mağazalar, ofisler, çocuk oyun alanları ile her ayrıntının düşünüldüğü yapıda Osmanlı ve Selçuklu tarzı motifler ve işleme özellikleriyle özgünlüğünü hissettirecek. Proje Mardin taşı kullanılarak inşa edilecek. Yapıda ayrıca el işçiliği taş oymaları kullanılacak. Aynı zamanda bina girişi tarihimiz mimarisinde önemli bir yere sahip olan çeşitli süsleme ve bezemelerin yer aldığı taç kapı ile sağlanacaktır. Sarnıç Han İş Merkezi Tütünçiftlik merkezde modern mimarinin sentezinden oluşacak. Toplam inşaat alanının l3.565,60 metre kare olduğu Sarnıç Han İş Merkezi 1 bodrum + 5 kat + 1 çatı katı toplam 7 kat oluşuyor. Sarnıç Han İş Merkezinde bulunan her katın önemli işlevleri bulunuyor. Bodrum kat kısmında sığınak, otopark, banka kasa mahalleri, elektrik ve mekanik bölümler bulunacak. Zemin kat kısmında 5 adet banka ve personel soyunma odaları olacak. Diğer katlarda ise 5 adet banka, mescit, 4 adet büyük mağaza, 56 adet ofis ve çatı katında bulunacak olan restoran kısmı dikkat çekiyor. 
 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız