FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.46° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez Kent Konseyi’nden Uluslararası Başarı

Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi, gerçekleştirdiği başarılı projelerinin yanı sıra uluslararası platform da düzenlenen yarışmalarda kenti temsil ederek büyük bir başarıyı Körfez’e getirdi.

8 Kasım 2014 Saat: 11:35
Körfez Kent Konseyi’nden Uluslararası Başarı
Körfez Kent Konseyi’nden Uluslararası Başarı

Körfez’in başarılı gençlik oluşumlarından olan Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi, gerçekleştirdiği başarılı projelerinin yanı sıra uluslararası platform da düzenlenen yarışmalarda kenti temsil ederek büyük bir başarıyı Körfez’e getirdi.

Çevreye duyarlı, insanlığın, doğanın bir parçası olduğuna inanan ve insansız çevre olmayacağı gibi çevresiz insan olmayacağı düşüncesini bir yaşam felsefesi haline getirmiş başarılı fotoğraf sanatçısı Ahmet Turan Kural, ‘Doğa’ kategorisinde birinci olarak Körfez’i uluslararası platformda en iyi şekilde tanıttı. 15 bin fotoğrafın değerlendirildiği yarışmanın jüri üyeleri ülkemizin başarılı fotoğraf sanatçıları ve dünya genelinde ün yapmış isimlerdi. Yarışma jürisini; Foto Muhabiri Ara Güler, NG Uluslararası Edisyonlar Fotoğraf ve Tasarım Editorü Darren Smith ve Sizin Kareniz Fotoğraf Direktörü Monica Corcoran oluşturdu. Körfez Kent Konseyi Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü Üyesi Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Turan Kural, 2005 yılından bugüne binlerce fotoğraf çektiğini ve birçok kez çeşitli ödüller aldığını vurguladı. Kural, “Uluslararası ve ulusal birçok fotoğraf yarışmasında ödüller aldım. Ancak National Geographic’ten aldığım bu ödül benim için daha anlamlı. Ayrıca bu fotoğrafın Kocaeli’de çekilmesi ve uluslararası bir yarışmada gösteriminin hem ilçemiz açısından hem de ilimiz açısından büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum” dedi. Kural, fotoğraf çekmeye devam edeceğini belirtirken bir güzel haberi de Körfezlilerle paylaştı. Kural, “Körfez Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerimiz ve arkadaşlarımız ile birlikte güzel bir projeyi hayata geçireceğiz. Bugüne kadar Körfez ile ilgili çekilmiş birçok fotoğraflar mevcut. Çekimlerimiz ayrıca devam ediyor. Çalışmalarımızı tamamladığımız zaman Körfez’de Körfez’e yakışır büyük bir sergi açacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız