FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez Kaymakamlığında Çalışmalar Bitiyor

Körfez Belediyesi tarafından kaymakamlık binasının çehresini değiştirmek için başlatılan çevre düzenleme projesinde sona yaklaşıldı

13 Ağustos 2015 Saat: 16:11
Körfez Kaymakamlığında Çalışmalar Bitiyor
Körfez Kaymakamlığında Çalışmalar Bitiyor

Körfez Belediyesi tarafından kaymakamlık binasının çehresini değiştirmek için başlatılan çevre düzenleme projesinde sona yaklaşıldı

Şehirlerarası karayolunun kenarında bulunan Körfez Kaymakamlığı hizmet binası önünde yapılan çalışmalar ile Kaymakamlık çevresi güzel bir görünüm kazanmaya başladı. Körfez Kaymakamlığı bahçesinde yoğun çalışmalar devam ediyor. Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 30 dönüm araziyi kapsayan çalışma kapsamında bina etrafında kaldırım ve parke örme çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Proje kapsamında Kaymakamlık binasının girişi ise batı tarafına alındı. 


HIZLA TAMAMLANIYOR
Toprak tesviyesi, bordür, kaldırım ve baskı beton çalışmalarının yanı sıra üç adet süs havuzu da tamamlandı. 17 dönüm olan Kaymakamlık alanının 11 dönümü tamamen yeşil alan olacak. Ayrıca Kaymakamlık binası önünde bulunan tören alanının da özel olarak getirilen granit taşlarla döşeniyor. Yeşillik içerisinde olacak olan kaymakamlık hizmet binasına birçok bitki ve çiçek Körfez Belediyesi tarafından getirilip dikilecek. Çiçek parterlerinin yanı sıra aydınlatma sistemleriyle donatılacak. Yürüyüş yolu, otopark ve yeşil alan çalışmaları hızla devam ediyor.


MEVSİME GÖRE BİTKİ
Çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer, sulama ve bitkilendirme çalışmalarında toprak verimliliği açısından mevsimlerin göz önünde bulundurulacağını, mevsimine göre bitkilendirme yapılacağını ifade etti. Körfez Kaymakamlık hizmet binası önünde yapılan çalışmalar ile Kaymakamlık çevresi güzel bir görünüm kazanıyor. Kaymakamlık hizmet binasının önünde bulunan otopark yıkılıp yeniden yapılması kaymakamlık binasının büyük ölçüde rahatlamasına sebep olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız