FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.87° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez Kavanium Sakinleri İsyan Etti

Körfez Kavanium 1203 Ada 16 parsel sakinleri 2 yıl önce tamamlanan projenin eksikliklerini anlatabilmek adına site içerisinde eylem yaptı. Site sakinleri ayrıca aidatlara sürekli zam yapılmasına da isyan etti

14 Şubat 2016 Saat: 16:29
Körfez Kavanium Sakinleri İsyan Etti
Körfez Kavanium Sakinleri İsyan Etti

Körfez Kavanium 1203 Ada 16 parsel sakinleri 2 yıl önce tamamlanan projenin eksikliklerini anlatabilmek adına site içerisinde eylem yaptı. Site sakinleri ayrıca aidatlara sürekli zam yapılmasına da isyan etti

Körfez Kavanium 1203 Ada 16 parselde yaşayan vatandaşlar, yaklaşık 2 yıl önce Kavanlar Yapı A.Ş. tarafından yapılan projenin kendilerine gösterildiği şekilde tamamlanmadığını ve eksiklikleri olduğunu bir eylem yaparak duyurdu. Eyleme 16 blok temsilcisiyle site sakinleri katıldı. Evlerini almadan önce proje taslağının kendilerine gösterildiğini ifade eden vatandaşlar daha sonrasında mağduriyet yaşadıklarını anlattı. Projede yer alan spor tesisinin yerinde olmadığını söyleyen Körfez Kavanium sakinleri durumdan şikayetçi olduklarını duyurdu.  Site içerisinde yer alan 16 blokun tamamının zemin katının sular altında olduğunu da belirten vatandaşlar, yönetimin 4 ayda bir aidatlara kafasına göre zam yaptığını, konudan şikayetçi olmak için yetkili aradıklarında ise yönetime ulaşamadıklarını vurguladı.  

 


DUR DEME VAKTİ GELDİ
Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Körfez Kavanium  sakinleri adına açıklama yapan Emre Gümüş,  “Bugün burada gönül isterdi ki olumlu gelişmeleri değerlendirmek üzere toplanalım. Ancak müteahhit firma tarafından yönetilen sitemizde bütün gelişmeler olumsuz olarak ilerlemekte. Yaklaşık ikinci yılına girdiğimiz sitemizde yönetim tarafından çeşitli bahanelerle sürekli zam uygulanmakta ve kat malikleri her platformda saf dışı bırakılmaktadır. Yönetim tarafından uygulanan zamlara  Kavanium sakinleri olarak artık bir dur deme vakti gelmiştir’’ dedi.

 


EKONOMİK OLARAK SARSTI
Gümüş son olarak şunları söyledi: ‘’6 ay içerisinde yapılan dört ayrı zam Kavanium sakinleri olarak soyulduğumuzun açık bir göstergesi olmuştur. Daha sonra ısınma gideri olan yüzde 30 ortak kullanım bedelinin maliklere yansıtılması 2 ay önce aidatlara yapılan 20 TL’lik zam artışı ve son olarak bu ay yapılan 20 TL’lik aidat zammı. Yapılan zamlar kat maliklerimizi ekonomik olarak sarsmıştır’’ ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız