FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, meslek komitelerinin sorunlarını dinlemek üzere Körfez Ticaret Odası’nı düzenlediği toplantıya katıldı. Vali Güzeloğlu, “Körfez için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi

10 Şubat 2016 Saat: 17:03
Körfez İçin Elimizden Geleni Yapacağız
Körfez İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, meslek komitelerinin sorunlarını dinlemek üzere Körfez Ticaret Odası’nı düzenlediği toplantıya katıldı. Vali Güzeloğlu, “Körfez için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi

Körfez ticaret Odası’nın meslek komitelerinin toplantısı, önceki gün Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Güzeloğlu’na; Vali Yardımcısı Osman Sarı, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli ve Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can’ın ve il müdürleri eşlik etti. Toplantıda inşaat, mühendislik, inşaat malzemeleri, keresteciler, kimyasal madde ve petrol ürünleri ile ilgili faaliyet gösteren üyelerin sorunları dinlendi ve çözümü için yapılması gerekenler konuşuldu. 


İLÇEYE ÜNİVERSİTE
Açılış konuşmasını gerçekleştiren KTO Başkanı Mustafa Efe Körfez’in sorunlarını dile getirdi Vali Güzeloğlu’ndan destek istedi. Körfez’e bir üniversite yapılmasının ilçeye çok büyük değer katacağını söyleyen Efe, “Gönlümüz hem Körfez’e hem İlimtepe bölgesine bir üniversite kazandırılmasından yanadır. Belediyemizde bu yönde çalışmalar devam etmektedir. Bu konuda sizden destek bekliyoruz” dedi.


İLİMTEPE’NİN YOL SORUNU 
Yerleşimin artık İlimtepe’ye kayması gerektiğini vurgulayan Efe, “İlimtepe’nin bir cazibe merkezi haline getirilmesi için oraya bir duble yol yapılması şarttır, Biz Körfez Ticaret Odası olarak, bu konuyu pek çok yerde konuştuk, anlattık. Bu konunun da bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” diye konuştu. Kuzey Anadolu Otoyolu Projesi içerisinde Körfez çıkışının da olduğunu söyleyen Efe, “Bizim istediğimiz Körfez’de bulunan limanların ve diğer birçok sanayi kuruluşlarının trafik yoğunluğuna katkı sunması için, bir bağlantı yolu yapılması yönündedir. Kuzey Anadolu Otoyolu projesinin yapılacak olan ihalesine bu bağlantı yolunun da eklenmesini ve karayolları standartlarında bağlantı yolunun yapılması yönünde” dedi.


HER MESELEYE DOKUNUYORUZ
Meslek komite üyelerinin sorunlarını dinleyen Vali Güzeloğlu “Kocaeli Valiliği görevine başladığımızdan itibaren ilimizin hemen her köşesinde, her kişisine ve her meselesine dokunmak, bu perspektif içerisinde bir bütün olarak Kocaeli’yi yorumlamak ve bu noktada hizmet eden bir kamu yönetimi anlayışıyla çözüme katkı sunmak adına bir dizi çalışmalarımız, buna bağlı planlamalarımız ve ölçek üzerinde ortaya koyduğumuz projelerimiz var. Kocaeli’de bu birlik ve beraberliği tesis etmenin ve tam anlamıyla bunu hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada Körfez Ticaret Odası’nda olmaktan mutluluk duyuyorum. Körfez’in sorunları ve beklentileri için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız