FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez Devlet’e Yeni Başhekim Atandı

Körfez Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini vekaleten yürüten Uzman Dr. Ahmet Sarıışık, düzenlenen törenle resmen iş başı yaptı

25 Ağustos 2016 Saat: 16:43
Körfez Devlet’e Yeni Başhekim Atandı
Körfez Devlet’e Yeni Başhekim Atandı

Bir süre önce KörfezDevlet Hastanesi Başhekimlik görevinden istifa eden Op. Dr. Fatih Güneş’in yerine, Uzman Dr. Ahmet Sarıışık getirildi. Hastanede düzenlenen törenle resmi olarak Başhekimlik görevine başlayan Sarıışık’a, Koaceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney de tam destek verdi. Gerçekleştirilen programa; Kocaeli Kamu Hastaneleri Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, İdari Hizmetler Başkanı Muhammet Coşkun Güler, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Tekin, tüm hastane yönetici ve başhekimleri ile Körfez Hastanesi idari kadroları katılım gösterdi.

HERKES İÇİN HAYIRLI OLSUN

Hastanenin hak ettiği yerlere geleceğinden emin olduklarını söyleyen Koaceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, yeni idari kadroya Körfez Devlet Hastanesi’nin istenilen seviyeyi de aşacağına inandığını ifade ederek, “ Bildiğiniz gibi Körfez Devlet Hastanesi son zamanlarda giderek kadrosunu güçlendiren, sürekli yeni hizmetler ile kendisini duyuran bir hastanedir. Geçtiğimiz yıl, yeni atanan uzmanları ile yoğun bakımıyla ve önümüzde ki aylarca açacak olduğumuz yeni yoğun bakımıyla inşallah kendisinden daha da yaygın şekilden kendin bahsedeceğine inanıyoruz. Daha önceden her aşamada çalışmış bir arkadaşımızı bugün başhekimlik görevine atadık. Herkes için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

ELİMDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİM
Ergüney’in ardından konuşan Uzman Dr. Ahmet Sarıışık, “1990 yılında başlayan Kocaeli’de çalışma hayatımı geride bıraktım. Yaklaşık 10 yılı yönetici olarak sürdürdüm. Bu süreç içerisinde edindiğim bilgi ve tecrübelerin en son görev verilen Kocaeli Körfez ilçesindenki devlet hastanesinde benden önce yapmış olduğu hizmetleri daha ileriye taşımak adına çalışacağım. Başta genel sekreterimiz olmak üzere idareci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sağlık konusunda burada elimden gelen çabayı göstereceğime söz veriyorum” ifadelerine yer verdi.

UZMAN DR. AHMET SARIIŞIK KİMDİR?

1966 yılında Sandıklı’da (Afyonkarahisar) doğan Uzman Dr. Ahmet Sarıışık ilk, orta, lise eğitimini burada tamamladı. 1989 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Sarıışık, 1989-1990 yıllarında (Tokat, Akbelen), 1990-1993 yıllarında Kocaeli Derince Sağlık Ocağı'nda, 1993-2004 arasında Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi'nde pratisyen hekim olarak görev yaptı. 2007 yılında Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Aile Hekimliği Uzmanlığı alan Uzm Dr. Ahmet Sarıışık, 2007-2011 arasında İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2012-2014 arasında Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi başhekimi olarak çalıştı. 2014-2016 yılları arasında Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı yapan Uzman Dr. Ahmet Sarıışık Kocaeli Körfez Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız