FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu24.47° C / 25° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez’de Semt Pazarları Taşınacak

Körfez Belediye Meclisi 2016 Ocak Ayı Olağan Toplantısı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirildi. Önemli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda semt pazarlarının kapalı pazara taşınması kararı

7 Ocak 2016 Saat: 10:29
Körfez’de Semt Pazarları Taşınacak
Körfez’de Semt Pazarları Taşınacak

Körfez Belediye Meclisi 2016 Ocak Ayı Olağan Toplantısı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirildi. Önemli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda semt pazarlarının kapalı pazara taşınması kararı çıktı

Körfez Belediye Meclisi, 2016 ocak ayı olağan meclis toplantısı, önceki gün Körfez Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 12 gündem maddesi ele alındı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 2016 yılının hayırlı olmasını temenni etti. Başkan Baran 2016 yılında Körfez’de hayata geçireceği projeleri meclis üyelerine ve vatandaşlara açıklarken 2016 yılının ilçemiz için yatırım yılı olacağını ifade etti. 


BURASI SİZİN YERİNİZ
Belediye Başkanı İsmail Baran, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği meclis toplantısında “Körfezimizin üzerinde yüreğimizin titrediğini hepiniz biliyorsunuz. İlçemizde istikrarlı bir ilerleyiş hakim. Bu ilerleyişi sizlerden aldığımız güç ile gerçekleştiriyoruz. Bizi sizler seçtiniz, burası sizin yeriniz. Siz değerli halkımızla birlikte Körfezimizin geleceği için önemli kararlar alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Sizin menfaatiniz olmayan hiçbir şeyi onaylamam” ifadelerini kullandı.


ÇÖP FABRİKASINI DEĞERLENDİRDİ
AK Parti Grubu adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Şener Söğüt, İlimtepe bölgesinde Erikli köyü istikametinde bahsi geçen çöp tesisinin bölgeye yapılacağı haberlerinden bilgileri olduğunu ifade etti. Söğüt, “İlçemizin yöneticileri olarak vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir Körfez için gece gündüz çalışıyoruz. Bu doğrultuda bahsi geçen tesisin yeri İlimtepe bölgesi olması doğru değil. Bizler 150 bin vatandaşlarımızla birlikte ortak akıl ile hareket ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bu konuda muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve odalarımız ile birlikte hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı. 


GÜNEY MAHALLESİ’YLE BAŞLAYACAK
Gündem maddesi olan, semt pazarlarının kapalı pazar alanına taşınması oy birliği ile kabul edilirken, Başkan Baran Körfez’de mahalle aralarına kurulan pazarları ilerleyen süreçlerde yapacakları kapalı pazar alanlarına taşıyacaklarını ifade etti. 2016 yılında Güney Mahallesi ile başlayacakları kapalı pazar alanı projelerini ilerleyen yıllarda diğer mahallerde yayarak devam edeceklerini söyledi. Daha sonra Denetim Komisyonu Üyeliği Seçimi yapıldı. Meclis üyelerince oy kullanılarak belirlenen denetim komisyonuna AK Parti’den Kadir Aydoğdu, Mehmet Şahin ve Pınar Uysal seçildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız