CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KÖRFEZ’DE BALIK BOLLUĞU YAŞANDI

Gırgır motorlara avlanma yasağının gelmesiyle Körfez’de balık bolluğu yaşandı. Balıkçılar, denizin de temizlenmesiyle birlikte iki sene önce Körfez’den tutamadıkları balıkları artık tutabildiklerini b

14 Nisan 2013 Saat: 15:48
KÖRFEZ’DE BALIK BOLLUĞU YAŞANDI
KÖRFEZ’DE BALIK BOLLUĞU YAŞANDI

Gırgır motorlara avlanma yasağının gelmesiyle Körfez’de balık bolluğu yaşandı. Balıkçılar, denizin de temizlenmesiyle birlikte iki sene önce Körfez’den tutamadıkları balıkları artık tutabildiklerini belirterek Körfez’de balığın bitmeyeceğini söyledi.

Halkevi Balıkçılar Çarşısı’nda bulunan balıkçılar, bugün başlayan av yasağı nedeniyle balık fiyatlarının artacağını ve işlerin yoğun olmayacağını söylese de Körfez’in balık bolluğu açısından hayli zengin olduğunu ifade ediyor.Balıkçılar, yaklaşık iki yıldır Körfez’de gırgır motorlara avlanma yasağı getirilmesi ve 24 metre derinlikten sonra avlanma zorunluluğunun Körfez’de balık bolluğu yaşattığını kaydetti.Balıkçılar, “Büyük motorlar artık Körfez’de balık tutamıyor. Marmara’da bu yıl balık hiç bitmedi hala çinekop satabiliyoruz. 24 metre derinlikten sonra avlanma zorunluluğu da balık bolluğunun yaşanmasında bir etken” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız