FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış19.06° C / 20° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Körfez Belediyesi kadın işçileri sürdü

Körfez Belediyesi, belediyede çalışan üç kadın işçiyi, Yukarı Hereke bölgesindeki düğün salonuna sürdü. Kadın işçilerden boşalan kadrolara AKP’lilerin yerleştirildiği ileri sürüldü.

19 Mart 2015 Saat: 16:42
Körfez Belediyesi kadın işçileri sürdü
Körfez Belediyesi kadın işçileri sürdü

Emekli olmayı kabul etmeyen üç kadın işçi, Körfez Belediyesi tarafından Yukarı Hereke Mahallesi’ndeki atıl bir binada bulunan Hüseyin Tetik Düğün Salonu’na sürüldü. Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi’nde, Körfez Belediyesi’nde sürgüne tabi tutulan Birgen Yetişir, Nesrin Bilen, Rabia Özbey ile ilgili basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını Şube Başkanı Erdal Karakuş, Memur-Sen’e bağlı Bem Bir-Sen’den istifa ederek Tüm Bel-Sen’e üye olan işçilerin emekli olmayı kabul etmedikleri için sürüldüğünü söyledi. Karakuş, “Kadın üyelerinizim çağrısı ile bulundukları iş yerini kar yağışı olduğu bir gün ziyaret ettik. Yukarı Hereke’de bulunan binaya vardığımızda işyeri görmeyi beklerken şaşkınlıktan ağzımızı açıkta bırakan görüntülerle karşılaştık” dedi.

 

TUVALETLER BİLE ORTAK

Sürgün edilen üç kadın emekçinin toplam 10 metrekarelik odaya tıkıldığını söyleyen Karakuş, “Kadın işçilerimize plastik sandalye verilmiş, bu sandalyelerin minderleri, hatta tül perdeleri dahi kadın arkadaşlarımız tarafından temin edilmiştir. Bu odada; bilgisayar, daktilo, internet, telefon, kağıt kalem yoktur. Kısaca memurluk işini yapma hakkından mahrum bırakılmışlardır. Odada ısıtma düzeneği yoktur. Kadın işçiler bir kaç kıyafeti üst üste giyerek ısınmaya çalışmaktadır. Öğlen yemeği imkanları yok. Binada tek tuvalet var. Tuvalet kadın ve erkek işçiler tarafından ortak kullanılıyor. Sendikamız bu konunun yasal takipçisi olacaktır. Kadın işçilerin yaşadığı durum Memur Sen’in emekçiye nasıl ihanet ettiğinin kanıtıdır” bilgisini verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız