FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KORDSA’ DA MUTLU SON

KORDSA’ DA MUTLU SON Toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine 15 Ağustos’ ta greve başlayan KORDSA’ da sabaha karşı anlaşma sağlandı. YILDA 4 İKRAMİYE 580 işçinin çalıştığı Kordsa’

24 Ağustos 2013 Saat: 10:31
KORDSA’ DA MUTLU SON
KORDSA’ DA MUTLU SON

KORDSA’ DA MUTLU SON

Toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine 15 Ağustos’ ta greve başlayan KORDSA’ da sabaha karşı anlaşma sağlandı.

YILDA 4 İKRAMİYE

580 işçinin çalıştığı Kordsa’ sa 8 günden buyana grevde bulunan işçiler önemli kazanımlar elde etti.Tekstil İşverenleri Sendikası ve Teksif-İş Sendikası arasında sabaha karşı varılan anlaşmaya göre işçilere yılda 4 ikramiye verilmesi sözleşmeye bağlandı.Sendikanın taviz vermediği fazla mesai ücretlerinde de işçiler lehine düzenleme yapıldı.Buna göre normal günde mesaiye %100, hafta sonu %200, bayram mesaisi ise 4 yevmiye üzerinden hesaplanacak.

Maaş zamları ise birinci altı ay %5, ikinci altı ay %3, üçüncü altı ay %3, dördüncü altı ay %4,beşinci altı ay %3, altıncı altı ay %4 olarak belirlendi.Sendika taşeronlaşmayı önlemek anlamında da öenmli bir kazanım elde etti.Yeni toplu iş sözleşmesine göre KORDSA’ da taşeron işçi çalıştırılamayacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız