FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kooperatiflerden Yeterli Verim Alamadık

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ulaşımpark A.Ş’de çalışmaya başlayacak şoförlerle bir araya geldi. Şoförlere nasihatlerde bulunan Karaosmanoğlu, “Kooperatiflerden yeterli verim alamadık” dedi

28 Ocak 2016 Saat: 11:03
Kooperatiflerden Yeterli Verim Alamadık
Kooperatiflerden Yeterli Verim Alamadık

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ulaşımpark A.Ş’de çalışmaya başlayacak şoförlerle bir araya geldi. Şoförlere nasihatlerde bulunan Karaosmanoğlu, “Kooperatiflerden yeterli verim alamadık” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ulaşımı daha kaliteli hale getirmek için belediye bünyesinde kurulan Ulaşımpark A.Ş’de çalışmaya başlayacak şoförlerle bir araya geldi. Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Ulaşımpark A.Ş Genel Müdürü Yasin Özlü, şirketin 2015 yılında kurulduğuna dikkat çekerek, “350 tanesi şoför olmak üzere 412 personel, 197 araçla daha kaliteli ulaşım hizmeti vermek için yola çıktık. Bize destek olan sayın belediye başkanımıza ve burada bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizler milletimiz için hizmet vermek istiyoruz” dedi.

 

KALİTEYİ YAKALAMALIYIZ

Özlü’nün ardından konuşmaya başlayan Karaosmanoğlu, büyüyen şehirlerde ulaşımın çok büyük bir ihtiyaç olduğunu kaydederek, “Kooperatiflerden ya da şirketlerden istediğimiz verimi alamadık. Evet gelişme sağlandı ancak tam verimi alamadık. Üst seviye kaliteyi yakalamalıyız. Bu doğalgazlı otobüslerden sonra tramvay da tamamlanacak. Daha sonra metro projelerimiz var. Bunlar tabii ki hemen olan şeyler değil, birkaç yıl sürecek” ifadelerini kullandı.

 

ÇALIŞAN HERKES BENİM VEKİLİMDİR

Belediye bünyesinde çalışan herkesi “kendisini vekili” olarak gördüğüne vurgu yapan Karaosmanoğlu, “Onlar nasıl tutum sergilerse bu bana da gelir. Bu yüzden vatandaşa karşı sevgi saygı çerçevesinden ayrılmadan iletişim kurun. İşinizi ciddiyetle yapın. Orada taşınan yolcular hepimizin yakınları. İnsan taşıyorsunuz. Bu yüzden çok dikkatli olacaksınız. Hepiniz tecrübeli sürücülersiniz. Sizi buna göre belirledik. Bu kaliteli otobüsleri kullanmak için seçtik ve sizler de onlara gözünüz gibi bakın. Bunlar size tüm vatandaşların emaneti. Eğer bu sorumluluğu alamayacak olsanız böyle ciddi sorumluluğu olan bir görevi üstlenmezdiniz” dedi.

 

SİGARA İÇMEK AFFEDİLMEZ

Karaosmanoğlu, şoförlerin işe “dua” ile başlaması gerektiğini de kaydederek, “İnsanlara karşı suratınız bozuk bir şekilde hizmet etmeyin. Hoşgörülü, saygılı ve kibar bir şekilde hizmetinizi sunun. Arabanın içinde asla sigara içmeyin, araçta sigara içmek affedilemez bir suçtur. Zaten genel olarak sigara içmemenizi tavsiye ediyorum. Hepiniz seçilerek gelmiş insanlarsınız ve büyük bir takımın parçası oldunuz. Siz de buna layık bir şekilde kendinizi göstermelisiniz. Sizlere güveniyoruz, sizleri seviyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız