FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.51° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Konut Projesinde Son Viraj

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan gazetecilerin konut projesi ile ilgili önemli bir görüşme gerçekleştirdi

20 Ekim 2015 Saat: 14:16
Konut Projesinde Son Viraj
Konut Projesinde Son Viraj

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan gazetecilerin konut projesi ile ilgili önemli bir görüşme gerçekleştirdi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, göreve seçildiği günden itibaren gazetecilerin kira öder gibi konut sahibi yapılması ile ilgili olarak yoğun çaba harcadı. Derince Çınarlı mahallesinde 24,5 dönüm arazinin konut yapılması ile ilgili olarak TOKİ’ye tahsisi geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilmişti. Cemiyetten yapılan açıklamada, “TOKİ’de ilgili daire başkanlıkları ile yapılan görüşmeler neticesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere 2 tip konut projesinin çiziminin yapıldığını, zemin +3 kat olarak 2+1 64 adet, 3+1 ise 48 adet olmak üzere toplamda 112 konutluk projenin yanı sıra iş merkezi, aile sağlığı merkezi ile cami projesinin de taslak çalışmasını gördük” denildi.

 

BAŞVURULAR BAŞLAYACAK

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetim kurulu üyeleri Bakan Fikri Işık, TOKİ Başkanı Ergün Turan ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir görüşme yaptı. Cemiyet Başkanı Çetin Gürol, görüşmeyle ilgili, “Konut sayısının artırılması ve 16 Ocak Basın Onur Günü’nde temelin atılmasını talep ettik. TOKİ’nin bölgenin en güzel projelerinden birini Kocaeli’deki üyelerimize yapacağının belirtilmesi de bizleri memnun etti. Önümüzdeki haftadan itibaren de başvuruları almaya başlayacağız” dedi.

 

ÖRNEK BİR PROJE OLACAK

TOKİ Başkanı Ergün Turan ise yaptığı konuşmada, “Kocaeli Gazeteci arkadaşlarımız merak etmesinler. Sayın bakanımız 3 sefer aradı. Kocaeli gazetecileri ile ilgili. O yer ile ilgili çalışmamız devam ediyor. 112 konutluk projenin de 150’ye çıkarılmasını talep ettiler. Biz de bunu arkadaşlarımızla değerlendireceğiz. Başkanımız temel atmanın 16 Ocak tarihinde yapılmasını istiyorlar. Biz de bu tarihe yetiştirmeye çalışıyoruz. 16 Ocak Basın Onur Günü’nde temel atmak bizlere de ayrı bir onur verir. TOKİ’nin tüm yaptığı projeler özeldir. Klasik projeler değildir. Örnek bir proje olacağına inanıyorum” dedi.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız