FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kongre’de Akar ve Erenkaya Kavgası

CHP İl Kongresi’ne Milletvekili Haydar Akar ve eski Milletvekili Hikmet Erenkaya arasındaki kavga damga vurdu.

27 Aralık 2015 Saat: 17:47
Kongre’de Akar ve Erenkaya Kavgası
Kongre’de Akar ve Erenkaya Kavgası

CHP İl Kongresi’ne Milletvekili Haydar Akar ve eski Milletvekili Hikmet Erenkaya arasındaki kavga damga vurdu. Akar, konuşmasında eski vekilleri eleştirince kürsüye çıkan Erenkaya, Haydar Akar’a sert bir şekilde yüklendi

CHP İl Örgütü’nün 35. olağan kongresine Milletvekili Haydar Akar ile eski Milletvekili Hikmet Erenkaya arasındaki söz düellosu damgasını vurdu. Kürsüde eski Milletvekili Hikmet Erenkaya’yı eleştiren Akar’a Erenkaya sert cevap verdi. Kongrede bir konuşma yapan Milletvekili Haydar Akar, ilk olarak salondaki gerginliğe vurgu yaparak “Şu salondaki dağınıklığa bir bakın. Ben vatandaş olsam CHP’ye oy vermem” ifadelerini kullandı. Akar konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Partili arkadaşlarımız kürsüden birilerinin gazına gelerek milletvekillerini eleştiriyorlar. Bana herkes her dakika, 24 saat ulaşabilir. Bugüne kadar meclis soru önergelerine, meclis konuşmalarına bir baktım. 


HERKESTEN ÇOK ÇALIŞTIK
24. dönemde o kadar fazla iş yapmışız ki bugüne kadar Kocaeli’den vekil seçilen herkesten fazla, her dönemden çok çalışmışız. Bugüne kadar ‘Bu listeyle 2 milletvekili çıkarılır’ diyenler bizimle seçim çalışması yapıp, partisine güvenmiyordu. Soruyorum, sen milletvekilini saymazsan sokaktaki vatandaş neden saysın seni? 1 aday çıkar, 5 aday çıkar. Bu adaylar nereden çıkıyor? Hepsi bizim partilimiz. Yıllarca parti üyesi arkadaşlar milletvekilleri mücadele etmesin diye çabaladılar. Bugün milletvekilleri müdahale etmiyor arkadaşlar bunu bile eleştiriyorlar.” 


ESKİ VEKİLLERİMİZ ALINMASIN…
Sözlerini devam ettiren Haydar Akar, “Eski milletvekillerimiz alınmasın ama biz Kocaeli’deki vekil algısını değiştirdik. Geçen dönem herkesten fazla Kocaeli’nin sorunlarını gündeme taşıdık. Yıllar öncesinde yapılan konuşmaların hepsini inceledim. En çok biz Kocaeli’yi konuşmuşuz” dedi. Önseçim sürecine de değinen Akar, “En çok önseçim isteyen isimlerden biri bendim. Hatta bir şirketle anlaştığımı ve internette önseçim yapılmasını istediğimi herkes biliyor. Ama genel merkez uygun görmedi” ifadelerini kullandı.


YANIMIZDA GÖREMEDİK
Haydar Akar’ın konuşmasına cevap veren CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya ise “Kendisi ‘Eski vekil anlayışını değiştirdik’ diyor. Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum yaptığımız hiçbir seçim çalışmasında bu arkadaşımızı biz hiç yanımızda görmedik. Biz Sirmen ile birlikte 25-30 bin kişiye iş sağladık. Bu arkadaşımız çıkıp ‘Eskiler gibi milletvekilliği yapmadık’ diyor. Bir yerde de haklı aslında. Ben arkalarda oturarak, başka vekillere laf atan bir insan zaten olamam. Ben orada görevimi yaparım daha sonra halkımla birlikte mücadeleyi veririm” dedi.


KÜFÜRLER HAVADA UÇUŞTU
Önseçim konusunu da gündemine taşıyan Erenkaya, “Resmi görevde olan arkadaşlarımız Ankara’ya gidiyor, önseçimi yaptırmıyorlar. Siz bunu görev başındayken yaptınız. Görevde olan arkadaşlarımız bunu yaptı. Sordu genel başkan ‘Kim çıkar sandıktan.’ ‘Sirmen ve Erenkaya çıkar’ dediler. O zaman önseçim iptal dendi. Bunun aksini ispatlarsanız ben tüm konuşmalarımı geri alırım” ifadelerini kullandı. Daha sonra Haydar Akar tekrar kürsüye çıkmak istediği sırada kongrede gerginlik çıktı. Kongrede kısa süreli arbede ve küfürleşmeler yaşandı. Ortam sakinleştikten sonra Akar, “Ben yaptığım konuşmada eski vekillerime yönelik söylediğim sözlerden dolayı özür dilerim” dedi.


CENGİZ SARIBAY’IN LİSTESİ 
Cengiz Sarıbay’ın yönetimi: Hüseyin Acurman, Ali Akdemir, Emre Andız, Hakan Bekil, Fahrettin Büyükoğlu, Bahar Gültekin Candemir, Neşe Celepoğlu, Güzin Çevik, Bilgi Dehmen, Metin Düzgün, Gökhan Ercan, Lütfü İlhan, Mustafa Kaya, Naim Keskin, Birkan Koçak, Hakkı Koçak, Hikmet Koçoğlu, Nilay Merttürk, Öznur Fırat Sağır, Sabriye Şahin, Adnan Tok, Füsun Yıldız, Selim Yıldız ve Özgür Yıldızlı.
İl Disiplin Kurulu:  Hasan Akbulut, Cumhur Arıkan, Tuncay Başol, Mehmet Baştan, Hüseyin Koçak, Duygu Öner, Mermer Sevinç, Serdar Nilhan, Hüseyin Okur ve Tahir Toksoy.


KURULTAY DELEGELERİ 
Kurultay Delegeleri: Canan Acurman, Cevdet Barış, Saide Aslan Çalışkan, Nihat Değer, Recep Dursun, İsmet İşeri, Mehmet Kaçar, Cumhur Karakadılar, Meşaik Karakuş, Selahattin Kaya, Ayla Komza, Sevgi Koyun, Günay Köse, Mehmet Ümit Küçükkaya, Damla Öktem, Engin Özcan, Hasan Öztekin, Cengiz Sarıbay, Sefa Sirmen, Alpaslan Seymen, Yakup Törk ve Selman Yıldırım.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız