FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.62° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Konca Öcalan İçin Gemlikteydi

Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde toplanan yaklaşık 200 avukat, Abdullah Öcalan'a 4 yıldır avukat yasağı uygulandığını belirterek açıklama yaptı. Açıklamaya HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca da katıldı

28 Temmuz 2015 Saat: 12:31
Konca Öcalan İçin Gemlikteydi
Konca Öcalan İçin Gemlikteydi

Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde toplanan yaklaşık 200 avukat, Abdullah Öcalan'a 4 yıldır avukat yasağı uygulandığını belirterek açıklama yaptı. Açıklamaya HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca da katıldı

Abdullah Öcalan'a avukat yasağının 4 yılı geride bıraktığını belirten avukatlar Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde toplanarak açıklama yaptı. Avukatlar, “İmralı’daki kısıtlama sadece avukat ve aile görüş yasağı ile sınırlı değildir. Aile telefon hakkı, iletişim hakkı, bilgiye erişim hakkı gibi haklardan yararlanmayan Türkiye’deki tek tutsak Öcalan’dır” dedi.


VEKİLLER DE KATILDI
HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Şırnak Milletvekili Aycan İrmez, Muş Milletvekili Burcu Çelik, Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, Bursa Milletvekili Asiye Kolçak ve Van eski Milletvekili Aysel Tuğluk’un da aralarında bulunduğu 200 avukat arasında HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca da vardı.


İMRALI’YA GİTMEK İSTEDİLER
İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’dan 4 otobüs ile Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne giden avukatlar. İmralı ile deniz ulaşımının yapıldığı Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı önünde toplandıktan sonra yanlarında getirdikleri cübbelerini giydi. Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla en son görüştüğü 27 Temmuz 2011’in yıldönümü olduğunu belirten Avukat Ebru Günay ile Serhat Eren jandarma komutanlığına girerek, İmralı’ya gitmek istediklerini söyledi.


ÇEŞİTLİ BAHANELERLE...
Görüşmenin ardından açıklama yapan Ebru Günay, koster arızası nedeniyle izin verilmediğini belirterek, “Biz adaya gitmek istiyoruz. Ancak, ‘koster arızalı’, ‘hava muhalefeti’, ‘koster kaptanı hasta’ gibi gerekçelerle izin verilmiyor” dedi. Daha sonra üzerinde 'İmralı tecritine hayır, Öcalan’a özgürlük' yazılı pankartı taşıyan Mezopotamya Hukukçular Derneği ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği avukatları adına Avukat Pınar Akdemir açıklama yaptı. Açıklamanın ardından avukatlar geldikleri otobüslerle Gemlik’ten ayrıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız