FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu19.21° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Konca : Kocaeli'nin Vekili Olacağım

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca seçimleri gazetemize değerlendirdi. Konca, “Kocaeli’deki avukatlık ofisimi çalışma ofisine dönüştüreceğim. Kapım ve telefonum Kocaelililere 24 saat açık olacak” dedi

8 Haziran 2015 Saat: 12:47
Konca : Kocaeli'nin Vekili Olacağım
Konca : Kocaeli'nin Vekili Olacağım

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca seçimleri gazetemize değerlendirdi. Konca, “Kocaeli’deki avukatlık ofisimi çalışma ofisine dönüştüreceğim. Kapım ve telefonum Kocaelililere 24 saat açık olacak” dedi

Halkların Demokratik Partisi Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, elde ettiği zaferle meclise gitmeye hak kazandı. Yurtdışı oylarının sayılmasıyla birlikte meclise giden Konca seçimleri gazetemize değerlendirdi. Ali Haydar Konca şöyle konuştu: “Saat 24.00’te seçim kurulundan ayrıldık. Arkadaşlarımız ıslak imzalı tutanaklara bakıyorlardı. Yurtdışı oy dağılımı yapılmış daha sonra. Ben seçim kurulundan ayrıldığımda HDP vekil çıkaramamıştı. Gece 3’te bir milletvekilimiz olduğu belli olmuş ama arkadaşlar beni uyandırmak istememiş.

 

SABAH 6'DA ÖĞRENDİM

Saat sabah 06.00’da bir arkadaşım aradı. İlk ondan öğrendim milletvekili seçildiğimi. Televizyondan öğrenmiş o da. Hemen kalktık eşimle. Partiye geldik. Sabah 07.00’de partideki dostlarımızla birlikte kahvaltı yaptık. Ben her zaman söylüyordum, Kocaeli kamuoyunun ilgisi bize hep yoğun oldu. Çok yoğun bir çalışma temposu sergiledik. Muhataplarımız hukuksuz çalışarak önümüze geçmek istedi. Aslında biz çok daha fazla oy bekliyorduk. Oyumuzun 100 bin civarında olacağını düşünmüştük. Seçime 1-2 hafta kala seçmenimize yoğun baskı oldu ve bu sonuç ortaya çıktı.

 

KOCAELİNİN VEKİLİ OLACAĞIM

Biz Türkiye’de de, Kocaeli’de de büyük bir başarı elde ettik. Hakkımız olanı yıllar sonra aldık. Ben avukatlığı bırakacağım ve ofisimi çalışma ofisi olarak kullanacağım. Telefonum da kapımda 24 saat Kocaelililere açık olacak. Burası benim doyduğum şehir. Kocaeli’nin ben de yeri çok ayrı. Kocaeli’nin milletvekili olacak ve kentin sorunlarını dile getireceğim. Bir ayağım her zaman Kocaeli’de olacak. Kocaeli’nin sivil toplum kuruluşlarıyla, dernekleriyle koordineli bir çalışma sergileyeceğim kolektif bilgi akışı ile kentimiz için çalışacağım.

 

HASTA TUTSAKLAR

Türkiye’de demokratikleşememe çok temel bir sorun. Bu sorunun çözümü için partimizin elinden gelen bütün çabayı sergileyeceğinden eminim. Ben de partimle birlikte bu mücadeleye ortak olacağım. Bununla birlikte kanayan yaramız olan hasta tutsakların serbest bırakılması için çalışma yürüteceğim. 22 yıldır cezaevinde olan Rıza Kazısı isimli siyasi tutsak şu anda Seka Devlet Hastanesi’nde prostat kanseri tedavisi görüyor. Rıza kardeşimiz gibi onlarca isim var. Onların serbest bırakılması için çalışacağım. Son olarak bizlere gönül veren, destekleyen bütün Kocaelililere yürekten teşekkür ediyorum. Takdirlerine layık olmak için çabalayacağım.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız