FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli'ye Yeni Başsavcı Yalova'dan Geliyor

Bugün göreve atanan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner, daha göreve gelmeden yerine başkası atandı

26 Temmuz 2016 Saat: 21:16
Kocaeli'ye Yeni Başsavcı Yalova'dan Geliyor
Kocaeli'ye Yeni Başsavcı Yalova'dan Geliyor
Kocaeli Cumhuriyet Başaavcısı Mustafa Küçük'ün, Yargıtay Savcılığı'na alınmasından sonra yerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner'im gelmesi bekleniyordu.

Akşam saatlerinde yapılan değişiklik sonrası Küçük'ün yerine Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt'un geleceği öğrenildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevini 2,5 yıldır sürdüren Mustafa Küçük, Yargıtay Savcısı olmuştu. Küçük'ün yerine gelen isim de öğle saatlerinde belli olmuş, yerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner olmuştu. Ancak akşam saatlerinde flaş bir gelişme yaşandı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt’un atandığı öğrenildi.

HSYK'dan 8 kişilik başsavcı kararnamesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu HSYK tarafından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı'na atandı. Başsavcı Salihoğlu'nun yerine ise Başsavcı Vekili İrfan Fidan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı oldu. 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesince hazırlanan 8 kişilik kararnameyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Turan Çolakkadı, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu da İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığına atandı. Hadi Salihoğlu'nun yerine Başsavcı Vekili İrfan Fidan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı oldu.
Aynı kararname ile Kocaeli Başsavcısı Mustafa Küçük, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına, Yalova Başsavcısı Mehmet Ali Kurt da Kocaeli Başsavcılığına atandı.
Yalova Başsavcılığına, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Midyat Başsavcısı İbrahim Bozkurt ise Bartın Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Merzifon Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun ise Midyat Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız