CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli15.15° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ'YE DEV HASTANE PROJESİ

Sağlık Bakanlığının kurmayı planladığı şehir hastaneleri ile Türkiye 46 bin yeni yatağa kavuşacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın 9 yıllık hayalim. dediği Şehir Hastaneleri Projesi hayata geçiriliyor

16 Mart 2013 Saat: 16:39
KOCAELİ'YE DEV HASTANE PROJESİ
KOCAELİ'YE DEV HASTANE PROJESİ

Sağlık Bakanlığı'nın kurmayı planladığı şehir hastaneleri ile Türkiye 46 bin yeni yatağa kavuşacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "9 yıllık hayalim." dediği Şehir Hastaneleri Projesi hayata geçiriliyor. Sağlık Bakanlığı şehir hastanelerinin tük özelliklerinin anlatıldığı 'Sağlıkta Kamu ve Özel İşbirliği Modeli ve Şehir Hastaneleri' başlıklı bir rapor hazırladı. Rapora göre, Türkiye'deki hastalara ayrılan yatak sayısı 46 bin 635 artacak.

Rapora göre Isparta, Kocaeli ve Eskişehir'e inşa edilmesi planlanan 2 bin 970 kapasiteli 3 şehir hastanesi ile ilgili ihale süreçlerinde sona gelindi. 7 bin 815 yatak kapasiteli şehir hastanelerinin fizibilite raporları hazırlandı ve Yüksek Planlama Kurulu (YPK) onayına sunuldu.

İstanbul'da 6, Ankara'da 3, İzmir ile Diyarbakır'da 2'şer ve aralarında Elazığ, Isparta ve Şanlıurfa'nın bulunduğu 22 şehirde 1'er olmak üzere 35 şehir hastanesi kurulacak.

Şehir hastanelerinin kurulacağı yerleşim merkezleri şöyle: "Kayseri, Ankara Etlik, Ankara Bilkent, Elazığ, İstanbul İkitelli, Yozgat, Manisa, Konya, Mersin, Bursa, Adana, Gaziantep, İzmir Bayraklı, Isparta, Kocaeli, Eskişehir, İstanbul Üsküdar, İstanbul Bakırköy, Samsun, İzmir Güney Tepecik, Şanlıurfa, Tekirdağ, Denizli, Ankara Sincan, Trabzon Fatih, Antalya, Diyarbakır Kayapınar, Diyarbakır Yenişehir, Kahramanmaraş, Bolu, İstanbul Sancaktepe, İstanbul Fatih Sultan Mehmet, Aydın, İstanbul Erenköy, Ordu."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız