FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli'nin İl Başkanları Birarada

İl başkanları değerlendirme toplantılarının üçüncüsü MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi

1 Eylül 2016 Saat: 14:09
Kocaeli'nin İl Başkanları Birarada
Kocaeli'nin İl Başkanları Birarada

DSP KATILMADI
Lastik İş Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Değerlendirme toplantısına MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve BBP İl Başkanı Nihat Yıldız katılım gösterdi. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen toplantıya katılan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu bu ayki toplantıya katılım göstermedi.

ÜNLÜ: KENT BAYRAMLAŞMASINA KATILACAĞIZ
Aydın Ünlü, Kurban Bayramı’nda il başkanları olarak kent bayramlaşmasına tam kadro katılacaklarını belirterek,” Verimli bir toplantı oldu. Bir dizi değerlendirme yaptık ülke ve kent gündemine dair. AK parti İl başkanından hem tramvay hem de çöp fabrikası hakkında bilgiler aldık. TSK’nın sınır ötesi operasyonunu desteklediğimizi beyan ettik. Önümüzdeki kurban bayramında kent bayramlaşmasına tüm il başkanları olarak saat 14.30’da katılacağız” dedi.

ÜNLÜ EŞME’YE ÖMER HALİSDEMİR ANITI İSTEDİ
15 Temmuz darbe girişiminin ardından hassas bir süreçten geçildiğini belirten Ünlü,”Süreç hassas bir süreç. Önce devlet demeye devam edeceğiz. İl başkanlarımız da bu konuya hassasiyet göstermeye devam ediyor. Buradan da vali beyi ziyaret edeceğiz. DSP İl Başkanımız il dışında olduğu için katılamadı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğim basın toplantılarında benim bir önerim olmuştu.
Ömer Halisdemir anıtı ile alakalı. Eşme’de tankların durdurulduğu noktada bir Ömer Halisdemir anıtı yapılması gerektiği fikrimi ve önerimi tekrar yineliyorum” şeklinde konuştu.

CEYHAN: BEN ORADAYDIM
Ak Parti İl Başkanı Şemsettin basın mensupları tarafından geçtiğimiz günlerde Valilik Binası önünde gerçekleştirilen Zafer Bayramı Töreni’ne hiçbir AK Partili Milletvekilinin katılmamasının eleştiri konusu olduğunun hatırlatılması üzerine,”Ben oradaydım. Milletvekillerimizin bazıları katılamadı. Kimisi il dışındaydı kimisi hac işlemlerinden dolayı katılamadı. Bunlara takılmamak lazım. Ak Parti il başkanı oradaysa AK Parti oradadır” dedi.

“ÇÖP FABRİKASININ DETAYLARINI PAYLAŞACAĞIZ”
Kentimizde yapılması uzun süredir gündemde olan Çöp fabrikası hakkında da açıklamalarda bulunan Ceyhan,” Çöp fabrikası konusu Büyükşehir’in dâhilinde. Biz de bir istişare etik. Gelecek ayki toplantıda son durumu paylaşacağız. Teknik eksikleri giderilerek büyükşehirden çıktıktan sonra detaylar belli olacak. İşin hukuki süreçleri var” ifadelerini kullandı.

“KANARYA SEVENLERİ TOPLAMIYORUZ”
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, FETÖ operasyonları kapsamında açığa alınanlar ve süreç hakkında da değerlendirmeler de bulunarak,” Kabaca 1800 civarında açığa alına personel var. Açığa alma suçun ispatı değildir. Bizim için önemli olan bu işi adaletli yürütmektir. Herkesin hukuki sürecinin ciddiyetine uygun hareket etmek istiyoruz. Biz kanarya sevenler derneği mantığıyla hareket ederek bir süreç yönetemeyiz. Bir takvim çerçevesinde ilerlemeliyiz. Skora bakmıyoruz. Eğer Kocaali’de bu sayı birse birdir. 10 binse de 10 bindir. Hangi kesimde ne kadar FETÖ’cü varsa onların bize davrandığı gibi davranmadan adalete teslim edilmeleridir. Her biri hukuk çerçevesinde ortaya çıkacaktır. Herkesin yargılanmasındaki şeffaflık önemlidir. Biz bu soruşturmalarda Kanarya Sevenler Derneği üyelerini toplamıyoruz.Yargıladıklarımız da küçük suç işleyenler değildir. Bunlar bu ülkenin Cumhurbaşkanını öldürmeye, ülkeyi bölmeye çalışanlardır” ifadelerini kullandı.

“GÖREVE İADE EDİLDİLER”
Açığa alınan Belediye Personeli ile alakalı olarak yorumlarda bulanan Şemsettin Ceyhan, ”Özellikle Bank Asya’da hesabı olanlarla ilgili içişlerinden bir yazı gelmişti. Siz bunları açığa alın denmişti. Bu hesaplar basit seviyedeyse bunları görevine iade edin denildi. Bu manada da belediye başkanlarımız kimini açığa aldı, kimi komisyonlar tahkikatlar neticesinde tekrar göreve iade edildiler. Bizim için önemli olan FETÖ ise cezasının kesilmesi” dedi.

SARIBAY: KURUNUN YANINDA YAŞ YANMAMALI
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ına ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay”, 15 Temmuz darbesi ciddi bir olay. Bunun bir günde iki günde temizlenmesi mümkün değil. Burada esas sıkıntı devlet temizlenecek memurların haksızlığa uğramaması. Kurunun yanında yaşında yanmaması gerekiyor. Gerçekten FETÖ ile ilgisi olmayan insanların acele olarak görevlerine dönmeli. Bu yargılamalar daha başlamadı soruşturmalar devam ediyor.

“ADLİYENİN ÖNÜNDEKİ BARİYERLER KALDIRILMALI”
Öncelikle Adliyenin önündeki bariyerlerin kaldırılması gerekiyor. Adil yargılamayı etkilediği dahi söylenebilir. Artık o kadar çok sayıda insan getirilmiyor. Önlemde fakat bence artık fazla hale geldi. Bunu sayın valimize de ileteceğim. Daha yargılamaların nerede nasıl yapılacağı dahi belli değil. Her zaman olağanüstü mahkemelere karşıyız. Artık bunla ilgili durumları gördükçe de fikirlerimizi beyan edeceğiz” şeklinde konuştu. Önümüzdeki ay gerçekleştirilecek İl Başkanları Değerlendirme Toplantısı ev sahipliğinde Lastik İş Sosyal Tesisleri’nde DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız