FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu21.93° C / 23° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli'nde Oyuncu Seçmeleri Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Kasım ayının sonunda sahnelenecek olan Bernard Shaw’ın Jan Dark oyunu için oyuncu seçmeleri başladı

22 Ağustos 2016 Saat: 10:42
Kocaeli'nde Oyuncu Seçmeleri Başladı
Kocaeli'nde Oyuncu Seçmeleri Başladı

Seçmeler iki aşamadan oluşup ilk seçmeler 20-21 Cumartesi-Pazar yapılırken, ikinci seçmeler ise hafta içinde  23-24 Ağustos Salı ve Çarşamba tarihleri arasında Yahya Kaptan Mahallesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda gerçekleştirilecek. 


92 KİŞİ MÜRACAAT ETTİ
Seçmelere üniversitelerin Devlet Konservatuvarı ya da Güzel Sanatlar Fakültesi tiyatro, opera, modern dans ve müzikal bölümlerinden mezun olan oyuncu adayları katılım gösterirken,  Oyuncu seçimi sadece Jan Dark rolü için olacağı için bayan oyuncu adayları katılım sağlandı. Jan Dark oyunu için 92 kadın oyuncu müracaat ederken, yalnızca bu oyun için bir kişi alınacağı açıklandı.


SEÇİCİ KURUL
Seçici kurulda Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik, Oyunun yönetmeni Muzaffer Aksoy,  koreograf Korhan Başaran, Müzik Nedim Yıldız, Genel sanat yönetmeni yardımcısı Fatih Sevdi, yönetim kurulu üyesi Aydın Sığalı katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun ilk kez bu derece kapsamlı olarak gerçekleştirdiği oyuncu seçmeleri önümüzdeki yıllarda da yeni oyunculara fırsat tanımak için önemli bir adım olacak.  


JAN DARK İÇİN BAŞROL OYUNCU ARANIYOR
Seçmelerde ses, beden kullanımı ve oyunculuk becerisi göz önünde bulundurulacak. Birinci aşamayı geçen oyuncularla iki günlük bir atölye çalışması yapılacak. Nihai karar bu atölye çalışması sonrası açıklanacak. Seçilen oyuncu Kasım ayının sonrası sahnelenecek olan Bernard Shaw’ın Jan Dark oyununun başrol oyuncusu olacak. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız