FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli'li Sanayicilerden Büyük Destek

Kocaeli’deki sanayicilerin, 15 Temmuz Şehitler Kampanyası’na katkısı 1milyon TL’yi geçerken, OSB’ler ve yabancı firmaların yapacağı yeni yatırım miktarının 1 milyar TL civarında olduğu kaydedildi

4 Ağustos 2016 Saat: 11:49
Kocaeli'li Sanayicilerden Büyük Destek
Kocaeli'li Sanayicilerden Büyük Destek

260 YABANCI FİRMA KOCAELİ'NE GELİYOR

İlimizdeki 12 OSB’nin başkanı ile birlikte Gebze Ticaret Odası yöneticileri de Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kocaeli Sanayi Odası(KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Kocaeli’deki toplam 260 yabancı yatırımcıyla cuma günü saat 10.00’da KSO’da bir araya geleceğiz. Yabancı sermayeli sanayicilere Türkiye’ye gelin, yatırımlarınızı imkanınız varsa arttırın, söylemlerinde bulunacağız. Ayrıca sanayicilere bağlı oldukları ülkelere de buradaki yatırımların bozulmadığını anlatmalarını sağlayacağız.” dedi. Kocaeli’deki darbe sonrası yatırımların arttığına yönelik bilgi de paylaşıldı.

YATIRIMLAR 1 MİLYAR TL'Yİ AŞTI

Dilovası Polisan Kimyacılar OSB de 250 milyon TL’lik, İzmit Alikahya Hyundai Fabrikası’nda 350 Milyon TL’lik bir yatırım yapıldı. 45 milyon TL bölge yatırımı ve Kimyacılar OSB yatırımları ile Kocaeli’deki darbe girişimi sonrası yatırımların miktarının 1 milyar TL’yi aştığı vurgulandı. Bu arada, Türkiye genelinde başlatılan 15 Temmuz Şehitler Kampanyası kapsamında ilimizdeki sanayiciler de buna sessiz kalmadı. Her OSB’den 590 bin TL olmak üzere 12 OSB’den toplam 600 bin TL, KSO’dan 100 bin TL, Gebze Ticaret Odası’ndan 400 bin TL, Körfez Ticaret Odası’ndan 50 bin TL bağış gerçekleştirildi.

OSB’LERİN ZİYARETİ

İlimizdeki 12 OSB’nin başkan veya temsilcileri, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. Alikahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez, TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit İleri, Asım Kibar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker, Müteşebbis Heyeti Başkanı Necmettin Bitlis, Gebze IV İst.Mak ve İml. San. OSB (İMİS) Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu, Gebze V (Kimya) GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vefa İbrahim Aracı, Bölge Müdürü Deniz Delioğlu, Gebze İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz, Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Gebze plastikçiler OSB GEPOSB Yönetim kurulu Başkanı Osman Erkan, Arslanbey OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ, Kömürcüler OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım bu ziyarete katıldı. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da bu ziyarette yer aldı. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, daha sonra da Nail Çiler başkanlığındaki Gebze Ticaret Odası yönetimini kabul etti.

GÜZELOĞLU, TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ziyaret sırasında şunları dile getirdi: “Darbe girişimine karşı dik duran ve bir an olsun meydanları boş bırakmayan Kocaeli Halkı’na, sanayicisine, esnafına, siyasetçilerine STK’lara verdikleri destek ve yüreklerinden yüce gönüllülüklerinden vatanseverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizin mutlu yarınlar hedefine ulaşmasında Kocaeli önemli bir kent olma özelliğindedir. 12 OSB’nin her biri dünya ölçeğinde faaliyet gösteren yapılardır. Ülkemizin 2023, 2071 hedefi yolundaki büyük süreçte 15 Temmuz akşamı, geleceğimizi bu yoldan çıkarıp, millet iradesine kast eden, Cumhurbaşkanımızı ve milletimizi doğrudan hedef alan hain bir darbe kalkışmasını yaşadık. Yurt içinde ve yurt dışındaki Hainler hukuk karşısında hesap vermeye başladı. 15 Temmuz bir dönüm noktasıdır. İnsanlar alanlarda iradesine ve geleceğine sahip çıktılar. Tankın, topun karşısında imanla durdular.250 insanımız şehit oldu. Kocaeli’den de 2 polisimiz şehit düştü. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Türkiye eskisinden çok daha güçlü bir Türkiye’dir.”

“FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Dilovası OSB Müteşebbis Başkanı Necmettin Bitlis, “Gerçekten vatanımız büyük bir badire atlatmıştır. Herkesle birlikte elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Yeni boya fabrikamızın temellerini attık.” dedi. Asım Kibar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise “Beklemediğimiz bir durum ile karşı karşıya kaldık. Türk Milleti tarafından geleceğimize sahip çıkmıştır. Ciddi endişelerimiz vardı. Üstümüze düşen vazifeleri yerine getirmek zorundayız. Kocaeli’de yeni yatırımlarımıza, faaliyetlerimize devam ediyoruz. Her şey ülkemiz içindir.” açıklamasında bulundu.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

KSO Başkanı  Ayhan Zeytinoğlu, “Birlik ve beraberlik zamanıdır. Yatırım yapılması noktasında çağrıda bulunuyoruz. Bu yönde sanayiciler olarak elimizden geleni yapacağız.” derken, Gebze İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz “Yaş itibariyle birçok darbeyi gördüm. Maalesef ülkemiz bu durum ile karşı karşıya kaldık. Yatırımlara devam ediyoruz. Kocaeli sanayicileri bu anlam da üzerine düşeni yapıyor. Türkiye’nin kalkınmasına destek için gerekeni yapacağız. Cuma günü de bu kentte yatırım yapan tün sanayicilere bir davet gönderdik bir araya gelip üretimlerin yeni yatırımlarla büyüdüğünü göstereceğiz.” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız