FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaelili avcı 6 gündür kayıp

İlimizden tatil için Sakarya’ya giden ve ördek avına çıkan Süleyman Abuçka’nn teknesi alabora olmuştu. 3 Ocak tarihinden bu yana bulunamayan Abuçka’yı arama çalışmaları Sakarya nehrinde sürüyor.

9 Ocak 2015 Saat: 17:10
Kocaelili avcı 6 gündür kayıp
Kocaelili avcı 6 gündür kayıp

İlimizden tatil için Sakarya’ya giden ve amcasının oğluyla birlikte ördek avına çıkan Süleyman Abukça (40), kayıkla açıldığı nehre düşerek kaybolmuştu. 6 gündür devam eden arama kurtarma çalışmaları sonuç vermedi, Abuçka hala bulunamadı. Eşini arama çalışmalarını gözü yaşlı takip eden 5 aylık hamile Sunay Abuçka, karnında taşıdığı ikiz bebekleriyle kocasının bulunması için dua ediyor, yetkililerden yardım bekliyor. Sunay Abuçka, eşinin nehirde kaybolduğunu duyunca Gebze'den Sakarya'ya geldiğini, ekiplerin yanı sıra kendi çabalarıyla yaptıkları aramadan sonuç alamadıklarını dile getirdi.


HAVA KOŞULLARI ZORLUYOR
Kayığının alabora olmasının ardından eşinin amcasının çocuğunun kurtulduğunu anlatan Abuçka, "Kocamdan haber yok. Sakarya Nehri'nin ne dibinde ne de üstünde var, bulamıyoruz. Olumsuz hava şartları nedeniyle arama çalışmaları zor yürütülüyor. Köylüler de bize destek veriyor” dedi. Sakarya Nehri'nde tüfekle ördek avlayan Süleyman Abuçka ve kuzeni Şaban'ın bulunduğu kayık, 3 Ocak Cumartesi günü Adatepe mevkiinde alabora olmuştu. Şaban Abuçka, yüzerek kıyıya çıkmış, kuzeni ise suda kaybolmuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız