CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış16° C / 16° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ'DE YILIN DOKTORU SEÇİLDİ...

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi sorumlusu Op. Dr. Murat Güven, Kocaelinde yılın doktoru seçildi. Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde her yıl geleneksel olarak kendi i

14 Mart 2013 Saat: 13:28
KOCAELİ'DE YILIN DOKTORU SEÇİLDİ...
KOCAELİ'DE YILIN DOKTORU SEÇİLDİ...

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi sorumlusu Op. Dr. Murat Güven, Kocaeli'nde yılın doktoru seçildi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde her yıl geleneksel olarak kendi illerinde sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetlerindeki fedakârlık ve duyarlılıkları dikkate alarak yılın doktorunu belirliyor. Bütün illerde olduğu gibi bu yıl Kocaeli’nde bulunan hastanelerden adaylar gösterildi. Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği tarafından gösterilen adaylardan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu olan Op. Dr. Murat Güven yılın doktoru seçildi.

TÜRKİYE’NİNYANIK MERKEZİ

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu olan Op. Dr. Murat Güven, yaptığı çalışmalar nedeniyle kendisine verilen Kocaeli’nde yılın doktoru unvanı ile onur duyduğunu ifade ederek, aday gösterilmesi ve bu ünvanı almasına neden olar faaliyetleri şu şekilde anlattı. “ Hastanemizde bir yanık ünitesi kurulması isteniyordu. Projeden sorumlu olan kişilerden biride bendim. 2008 yılında projeyi bitirdik ve yanık ünitesi faaliyetine başladı. Sadece Kocaeli değil diğer illerden de hasta kabülüne başladık. Bugüne kadar Van, Batman, Tekirdağ, Antalya, Isparta, Hatay gibi illerden hasta kabul ettik. Hatta, Suriye'deki bombalamada yaralanan bir vatandaşı da kabul ve tedavi ettik. Yurt dışından gelen hasta kabullerimiz oldu. Bu haliyle sadece bu bölge için değil, Türkiye'nin önemli yanık merkezlerinden biri haline geldi” dedi

RUHSATI ALDIK

Çalışmalarını anlatmayı sürdüren Güven, “2010 yılında da bakanlığımızın planlaması içerisinde yanık merkezi olarak buranın ruhsatını aldık. Daha önce çocuk hasta kabul etmezken, şimdi sıfır yaş grubundan itibaren yanık hastalarını kabul etmeye başladık. Yapılan bu çalışmalarımız nedeniyle Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği tarafından yılın doktoru olarak aday gösterildim. Bakanlığımız bunu değerlendirdi, Kocaeli için yılın doktoru olarak beni seçtiklerini söylediler. Yarın, cuma günü Ankara'da Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün yılın doktorlarına vereceği resepsiyona katılacağız, ardından Sağlık Bakanlığı'nın düzenleyeceği programla yılın doktorları plaketlerimizi alacağız." Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız