CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ'DE MEHMET AKİF ERSOY SEVGİSİ

İstiklal Marşının kabulünün 92nci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü dolayısıyla Kocaelide Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahnelenen İstiklale adanan bir ömür Mehmet Akif Ersoy adlı tiyatro

12 Mart 2013 Saat: 17:38
KOCAELİ'DE MEHMET AKİF ERSOY SEVGİSİ
KOCAELİ'DE MEHMET AKİF ERSOY SEVGİSİ

İstiklal Marşı'nın kabulünün 92'nci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Kocaeli'de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'İstiklale adanan bir ömür Mehmet Akif Ersoy' adlı tiyatro oyunu, büyük beğeni topladı.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 92'nci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Kocaeli’de bir dizi etkinlik düzenlendi.Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliğine Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ile vatandaşlar katıldı.

Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve kişiliği ile günümüze ulaştığını söyleyen Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, “Mehmet Akif Ersoy edebiyatçı, şair, gazeteci, veteriner hekim kimliği ile hayatı ve kişiliği ile çağını aşarak günümüze ulaşmıştır. Ulusal bağlılığımızı güçlendiren marşımızın dizeleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının en önemli göstergelerinden biridir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 'İstiklale adanan bir ömür Mehmet Akif Ersoy' adlı tiyatro oyunu izleyenler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Yoğun ilgi nedeniyle birçok kişi, oyunu ayakta izledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız