CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ'DE KAÇAKÇILIK İDDİASI

Kocaelide beyan ettikleri üründen farklı bir ürün ihraç etmek isteyen firma yöneticileri hattında suç duyurusunda bulunuldu. Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dahilde işleme izin belgesi

19 Şubat 2013 Saat: 10:27
KOCAELİ'DE KAÇAKÇILIK İDDİASI
KOCAELİ'DE KAÇAKÇILIK İDDİASI

Kocaeli'de beyan ettikleri üründen farklı bir ürün ihraç etmek isteyen firma yöneticileri hattında suç duyurusunda bulunuldu.
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dahilde işleme izin belgesi ile yurt içinde işlendikten sonra ihraç edilmek şartıyla vergi muafiyetinden yararlanarak kumaş cinsi eşyayı yurda getiren bir firmanın aracı ihracatçısı ihracat işleminin riskli olarak değerlendirildiği ve Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldığı bildirildi.
Yapılan incelemede, firmanın Gümrük İdaresine yaptığı beyan ile söz konusu eşyanın farklı olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklama, şöyle devam etti:
"Vergi muafiyetinden yararlanarak ihraç edilmek şartıyla yurda getirilen eşyadan üretilen ürünlerin büyük bir kısmının eksik olduğu belirlenmiştir. Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin konu ile ilgili yaptığı araştırma ve inceleme neticesinde, tespit edilen eşyaların ve naklinde kullanılan aracın toplam gümrüklenmiş değeri 399 bin 684 liradır. Konuyla ilgili olarak, M.T, F.T, N.Ö, H.E, A.E.U ve S.B.K isimli şahıslar hakkında yasal tahkikat başlatılarak, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununa muhalefet suçundan Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız