FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur26.1° C / 27° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli'de Görev Yapan Korgeneral Mehmet Daysal Veda Etti

EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğluna yeni atandığı görev öncesi veda etti.

3 Ağustos 2016 Saat: 13:55
Kocaeli'de Görev Yapan Korgeneral Mehmet Daysal Veda Etti
Kocaeli'de Görev Yapan Korgeneral Mehmet Daysal Veda Etti

EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğluna  yeni atandığı görev öncesi veda etti.

MEHMET DAYSAL KİMDİR?

1958 İzmir doğumlu. 1979 yılında Kara Harp Okulundan, 1980 yılında Topçu ve Füze Okulundan mezun oldu. Tümgeneral Mehmet Daysal, 1989 yılında Kara Harp Akademisinden, 1993 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu. Kurmay Subay olarak 20’nci Mekanize Piyade Tugayı Şanlıurfa’da İstihbarat ve İstihbarata Karşı Koyma Şube Müdürlüğü, Ulaştırma Okul ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İzmir’de Harekat ve Eğitim Şube Müdürlüğü, Ege Ordusu Komutanlığı Harekat Başkanlığı Plan Subaylığı, 11’inci Motorlu Piyade Tugayı Denizli’de 3’üncü Piyade Tabur Komutanlığı, Avrupa Müttefik Yüksek Kuvvetler Komutanlığı Karargahı Belçika’da Kriz Yönetim Subaylığı ve Lojistik Başkan Yardımcılığı, 8’inci Kolordu Karargahı Elazığ’da İstihbarat ve İstihbarata Karşı Koyma Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2002-2004 yılları arasında 9’uncu Piyade Tümeni Sarıkamış’ta 28’inci P.A. Komutanlığı yapan ve 2004 yılı Yüksek Askeri Şura kararı ile 30 Ağustos 2004 tarihinden itibaren Tuğgeneralliğe terfi ederek 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevinde bulundu. 2008 yılında Tümgeneralliğe terfi ederek K.K. İstihbarat Başkanlığına atanan Daysal,  Genel Kurmay Başkanlığı İstihbarat Başkanı olarak görev yaptı.Korgeneral Mehmet Daysal Son olarak ilimizde EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı olarak görev yaptı. Korgeneral Daysal evli ve iki çocuk babası.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız