FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Kocaeli'de Çağdaş Eğitim Paneli Yapıldı

"Çağdaş Eğitim Çağdaş Öğretmen" adlı panel Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi

25 Kasım 2016 Saat: 12:43
Kocaelide Çağdaş Eğitim Paneli Yapıldı, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Eğitim Fakültesi
Kocaeli'de Çağdaş Eğitim Paneli Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nde 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen "Çağdaş Eğitim Çağdaş Öğretmen" adlı panel Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Panelde konuşmacı olarak Cambridge Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu yer aldı.

Panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Gündoğdu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci ilgi gösterdi.

Panelde açılış konuşması yapan Prof. Dr. Elşen Veli, “Yaşadığımız çağ bilgi ve teknoloji çağıdır, Cumhuriyetimizin en önemli hedeflerinden biri muasır mediyetler seviyesine ulaşmaktır. Bu seviyeye ulaşmak için kendi alanında donanımlı ve birikimli genç nesiller yetiştirmemiz gerekir ve en büyük sorumluluk öğretmenlere düşmektedir. Eğitim Fakültesi olarak öğrencilerimizi geleceğin en iyi öğretmenleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Başta başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anarak, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ise, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında “Atatürk Çağdaş bir ulus olamamız için eğitimin yaygınlaşması gereğine inanıyor ve yeni Türkiye’nin şekillenmesinde öğretmenlere büyük görevler ve sorumluluklar düştüğünü biliyordu. Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir sözleriyle eğitime verdiği önemi ve öğretmenlere yüklediği sorumluluğu en güzel şekilde ifade etmiştir” dedi. Sözlerine öğretmen adaylarına seslenerek“ sevgili öğretmen adayları bir millletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Cambridge Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı "Çağdaş Eğitim Çağdaş Öğretmen" adlı panele geçildi. Öğrenmenin yaşam boyu devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Bayraktaroğlu, “eğitimdeki en önemli beklenti üretici, yaratıcı, araştırmacı bireyler yetiştirmektir” dedi.

Çağdaş eğitimde öğrenim yönteminin temelinin, öğrenciye öğrenmeyi öğretmek olduğunu belirten Prof. Dr. Bayraktaroğlu bu sayede öğrencinin yaşam boyu öğrenmeyi öğreneceğini söyledi. Öğretmen kimdir sorusuna da yanıt veren Prof. Dr. Bayraktaroğlu, “Öğretmen yönlendirici, psikolog, yaratıcı, sanatkar, humanist ve aynı zamanda bir öğrencidir.” diyerek en büyük öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK karşısında saygıyla eğildiğini belirterek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Panel soru-cevap bölümüyle son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız