FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24.54° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli'de Bir İlk Açıldı

İzmit Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa projelendirdiği ve İzmit Belediyesi'nin de finansmanını sağlayarak yaklaşık 50 bin TL’ye Kocaeli tarihini yansıtan mimarisi ile yaptırılan Turizm Danışma Ofisi

15 Ekim 2015 Saat: 16:09
Kocaeli'de Bir İlk Açıldı
Kocaeli'de Bir İlk Açıldı
İzmit Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa projelendirdiği ve İzmit Belediyesi'nin de finansmanını sağlayarak yaklaşık 50 bin TL’ye Kocaeli tarihini yansıtan mimarisi ile yaptırılan Turizm Danışma Ofisi’nin ilki Otogar’da açıldı.
İzmit Belediyesi Belsa Plaza önü başta olmak üzere ilimize gelen turistlere rehberlik etmesi amacıyla 5 ayrı Turizm Ofisi daha açarak hizmete sokmayı hedefliyor. İzmit Belediyesi bu ofislerde kenti tanıtan İngilizce ve Türkçe basılı 5 bin adet harita da dağıtılmak üzere bastırdığını açıkladı.
İlimize il ve il dışından gelen turistlere bölgemizi tanıtmak adına İzmit Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün iş birliğinde yaptırılan Turizm Danışma Ofisi’nin ilki Yahya Kaptan’da bulunan şehirler arası terminalinde hizmete açıldı. Kocaeli’nin tarihi yapısı örnek alınarak yapılan ofis 50 bin TL’ye mal oldu. Açılışa, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İzmit Belediyesi Turizm Danışmanı Bekir Serin, Genç Tur’un sahibi Kadir Genç katıldı. 

BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
Yapımı ve tasarımı İzmit Belediyesi’ne ait olan turizm ofisini İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işletecek. Saat Kulesi’nden esinlenerek yapılan 10 metrekarelik turizm danışma ofisinin ilki Otogar’da hizmete açıldı. İçerisinde Kocaeli’yi tanıtacak harita, broşür, katalog ve dergiler bulunacak. Açılış öncesi konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, “İlimiz turizminin ülke ekonomisine katkısı tartışılamaz. İlimizde son yıllarda kültürel ve turizm alanında çok büyük projelere imza attı. İzmit belediye başkanımız ‘Kocaeli’yi kültür kenti yapacağız’ diyerek ilimize gelen yerli ve yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlamak için tarihi yerleri restore ettiler. Turizm ofisi de ilimize çok büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

DESTEK İSTEDİ
Zanburkan’dan sonra kürsüye gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bu şehir sanayi kenti ve öyle de devam edecek. Özellikle son 10 yıldır yeni bir kalkınma dalgası daha yakalıyor şehrimiz. Toprağımızın havamızın suyumuzun kirlenmesine rağmen gelişmeyi sürdürdük. Artık daha fazla sanayi istemediğimizi ifade ettik. Şehrimiz yeni bir sektöre açılıyor. Ne dediysek yaptık. Ne diyorsak yapacağız. Bu ilde her yatırımın taksicisinden, bakkalına, otelcisine kadar gelir getirmesini istiyoruz. Onun için bu projelere daha çok destek verilmesini istiyoruz. Şehre bir ufuk açıyoruz ama arkadan da destek istiyoruz. Çünkü biz bunu İzmit’teki vatandaşlarımızın daha refah yaşaması için yapıyoruz." diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız