FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ'DE AKİL İNSANLAR BİLMECESİ YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Barış sürecini halka anlatmak amacıyla hükümet tarafından oluşturulan Akil Adamlar Heyeti Marmara Grubu üyelerinin Kocaeli ziyaretinde istenmeyen olaylar yaşanmıştı.Olayların ardından yeniden Kocaeli’

10 Mayıs 2013 Saat: 13:54
KOCAELİ'DE AKİL İNSANLAR BİLMECESİ YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
KOCAELİ'DE AKİL İNSANLAR BİLMECESİ YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Barış sürecini halka anlatmak amacıyla hükümet tarafından oluşturulan Akil Adamlar Heyeti Marmara Grubu üyelerinin Kocaeli ziyaretinde istenmeyen olaylar yaşanmıştı.Olayların ardından yeniden Kocaeli’ye gelip gelmeyecekleri konusunda yerel siyasi temsilciler ve dernekler tarafından bir çok iddia ortaya atıldı.Vali Ercan Topaca’ın iptal ettiği ve bu akşam MARSİAD’ın tarafından düzenlenecek program için yine aynı tartışmalar yaşanıyor.

Kocaeli’de akil insanlar bilmecesi yaşanıyor.Protestolar sonrası yeniden kentte çağrılması planlanan Akil İnsanlar için, siyasi temsilciler ve derneklerin gelecek gelmeyecek açıklamaları kamuoyunda bilgi kirliliğinin oluşmasına neden oldu. İlk olarak Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek Mayıs ayında yeniden geleceklerini söylediği Akil İnsanlar için daha sonradan Kocaeli programları olmadığını belirtti. Civelek’ten sonra Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği konukları olarak Akil İnsanların Kocaeli’ye geleceğini açıkladı.Ancak bu bilgiyi de Kocaeli Valisi Ercan Topaca yalanladı ve programın iptal edildiğini duyurdu. MARSİAD’ın bu akşam düzenleyeceği etkinliğe akil insanların gelip gelmeyeceğini birlikte göreceğiz ama protesto kadar Akil İnsanların gelip gelmemesi uzun süre kent gündemini oluşturacağı bir gerçek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız