FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Kocaeli Üniversitesi'ne Ağlayarak Veda Etti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve idari kadro dekan Prof. Dr. Füsun Alver için düzenlenen veda yemeğinde bir araya geldi

11 Kasım 2016 Saat: 08:57
Kocaeli Üniversitesine Veda Etti, Kocaeli Üniversitesi Eğitimi
Kocaeli Üniversitesi'ne Ağlayarak Veda Etti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve idari kadro dekan Prof. Dr. Füsun Alver için düzenlenen veda yemeğinde bir araya geldi. Prof. Dr. Alver, Türk Alman Üniversitesi'nde akademik kariyerini sürdürecek. Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu’nda gerçekleşen veda yemeğine; iletişim fakültesi dekan yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, fakülte sekreteri Dilek Yıldız, bölüm başkanları ve öğretim üyeleri yoğun katılım gösterdi. Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, “Uzun yıllar fakültemizde azimle çalışmış olan Dekanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.  Fakültemiz adına böyle değerli bir hocamızın aramızdan ayrılması ne kadar büyük bir kayıp olsa da kendisine kariyer hayatında başarılar diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.   

 

 

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Yemek sonunda teşekkür ederek sözlerine başlayan Prof. Dr. Füsun Alver, “Böyle güzel topluluk tarafından uğurlanmak beni çok mutlu etti. Tüm çalışma arkadaşlarımın yolunun açık olmasını diliyorum. Her zaman kurumumda çalışan arkadaşlarım için elimden geleni yapacağım” dedi. Konuşmasının ardından çalışma arkadaşlarıyla vedalaşan Prof. Dr. Alver gözyaşlarına hakim olamadı.  Veda yemeğinin ardından kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı hediye ve plaket takdim edildi.  Prof. Dr. Alver’in yanı sıra öğretim üyeleri de gözyaşlarını tutamadı.

 

 

PROF. DR. FÜSUN ALVER KİMDİR?

Prof. Dr. Füsun Alver, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünde lisans öğrenimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Topluluğu’nun Siyasal Yapısı dalında yüksek lisans yapan Prof. Dr. Alver,  Radyo-Televizyon ve Sinema bilim dalında ise doktora yaptı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı. Viyana Üniversitesi Basın-Yayın ve İletişim Bilimi Enstitüsünde Avusturya Dışişleri Bakanlığı bursu ile post-doktora yaptı. Almanya’da Ilmenau Teknik Üniversitesi Medya ve İletişim Bilimi Enstitüsünde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı ve gazetecilik kuramları araştırması yaptı. Salzburg Üniversitesi İletişim Bilimi Enstitüsünde, misafir öğretim üyesi olarak, iletişim kuramları üzerinde çalıştı. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin kuruluşunda önemli rol oynadı. 2002 yılından itibaren Gazetecilik Bölüm başkanlığı yaptı. Daha sonra Kocaeli Üniversite İletişim Fakültesi dekanı seçilen Prof. Dr. Alver 2016 yılına kadar dekanlık ve Gazetecilik Bölüm Başkanlığını bir arada yürüttü. Prof. Dr. Alver’in, “Basında Yabancı Tasarımı ve Yabancı Düşmanlığı”, “Gazeteciliğin Kuramsal Temelleri” ve “Gazetecilik Bilimi ve Kuramları” başlıklı kitapları bulunuyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız