FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Kocaeli Üniversitesi'nde Yeni Kayıt Dönemi Başladı

Kocaeli Üniversitesi 2016-2017 yılı kayıtları başladı. Bu yıl yaklaşık 16 bin öğrenci Kocaeli Üniversitesi ailesine katılacak

16 Ağustos 2016 Saat: 10:24
Kocaeli Üniversitesi'nde Yeni Kayıt Dönemi Başladı
Kocaeli Üniversitesi'nde Yeni Kayıt Dönemi Başladı

Kocaeli Üniversitesi’ne 2016-ÖSYS ile yerleşen aday öğrenciler, üç farklı şekilde üniversiteye kayıt yaptırabiliyorlar. Bunlardan ilki aday öğrenciler, 12-16 Ağustos tarihleri arasında E-Devlet üzerinden online kayıt yaptırabilirler. E-Devlet üzerinden kayıt yaptıramayan aday öğrenciler ise isterlerse, 15-19 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi ana sayfasında yer alan “Bilgi Sistemleri -> Öğrenci Kayıt İşlemleri” bağlantısından online kayıt olabilirler.

 

ÖĞRENCİ İŞLERİ BÜROLARINDAN

Kocaeli Üniversitesi online kayıt bağlantısından üniversiteye kayıt olamayan adaylar, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan adaylar ve rapor ile kayıt olunan bölümlere/programlara yerleşen adaylar 15-19 Ağustos tarih aralığında 2016-ÖSYS ile yerleşmiş oldukları akademik birimlerinin öğrenci işleri bürosuna başvurarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 

DERS SEÇİMİ YAPMALARI GEREKİYOR

Kocaeli Üniversitesi'ye kayıt olan öğrencilerin öğrencilik hakkı kazanabilmeleri için 05-09 Eylül tarihleri arasında ders seçimi işlemlerini öğrenci sayfalarından (ÖBS) yapmaları, ders seçimlerini akademik danışmanlarına onaylatmaları gerekiyor. Ayrıca ikinci öğretim bölümlere/programlara kayıt olan öğrencilerimiz ise katkı payını/öğrenim ücretlerini ders seçimi sonrasında yatırabilecekler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız