FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saaddettin Hülagü Operasyonları Değerlendirdi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Üniversitedeki paralellerin temizlenmesi konusunda hiç kimsenin tereddüdü olmasın” dedi

22 Temmuz 2016 Saat: 12:50
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saaddettin Hülagü Operasyonları Değerlendirdi
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saaddettin Hülagü Operasyonları Değerlendirdi

Sabah saatlerinde Adliye binasına gelerek Başsavcı Mustafa Küçük’le görüşme yaptıktan sonra basın mensuplarına paralel operasyonlarının üniversite ayağı ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Üniversitedeki paralellerin temizlenmesi konusunda hiç kimsenin tereddüdü olmasın” dedi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, darbe teşebbüsünün ardından üniversiteye sıçradığı iddia edilen operasyonlarla ilgili Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük’ten bilgi aldı. Adliye çıkışı açıklama yapan Rektör Hülagü, “Üniversitedeki paralellerin temizlenmesi konusunda hiç kimsenin tereddüdü olmasın” dedi.

 

GEREKLİ ADIM ATILACAKTIR
Rektör Hülagü konuşmalarına şöyle devam etti: “Süreç ile ilgili çalışmalarımız hassas ve dikkatli bir şekilde devam ediyor. İncelemeler devam ediyor. Sayın Başsavcımızla da bu konuyla ilgili görüştük. Darbe girişimine destek verdiği iddia edilen akademisyenlerle ilgili bir araştırma yapılıyor. Genel bir inceleme mevcut. Ancak elimizden bir delil olmadan şu bu demek doğru değildir. Üniversitedeki yönetimdeki arkadaşlarla ilgili inceleme yapılıyor ve incelemeler sonunda gerekli adımlar atılacaktır. İstifa eden dekanların yetkileri rektörün ukdesinde toplanmış oldu şu anda. 16 fakülte mevcut ve 16 dekanda istifa etti. Fakültelerin ataması YÖK ataması ile oluyor. Biz 3 aday öneriyoruz. Onların içerisinden seçiliyor. Şu anda bir sıkıntı yok. Vekâleten devam ediyorlar zaten görevlerine” diye konuştu.

 

HAKLARINI GÖZETMEMİZ GEREK
Rektör Hülagü son olarak şunları söyledi: “Devlette devamlılık esas zaten. Süreci yeniden gözden geçiriyorlar. Hassas bir döneme girdik. Devletimizin bekasına göz dikenler ve saldırılarda kılıfa girmiş asker ve sivil elbiselilerin devlet içerisinde barınmasına izin vermemiz mümkün değil. Seri ve hakkettikleri şekilde hukuki süreçler içerisinde gereken yapılacak. Başsavcımızla da hukuk dışına çıkmasın diye görüştük zaten. Üniversitedeki paralellerin temizlenmesi konusunda hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Bu konubilgi kirliliği ve cadı avı şeklinde yapılmaması lazım. Hassasiyet gösteriyoruz. Gerek emniyet birimleri ile gerek MİT’le ayrıntılı bir şekilde  değerlendirip ona göre işlem yapacağız. Buna çok dikkat ediyoruz. Öğretim üyesine bu yönde bir işlem yaptığımızda onun da haklarını gözetmemiz gerekiyor. Devletin bekasına  milli iradeye karşı yapılmış olan hiçbir şeyin hoş görülmesi mümkün değil. Mutlaka gereği yapılacaktır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız