FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Atılan Akademisyenlerle İlgili İlk Kez Konuştu

Rektör Sadettin Hülagü, geçtiğimiz günlerde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Kocaeli Üniversitesi’nden atılan akademisyenler hakkında ilk kez konuştu

5 Eylül 2016 Saat: 14:52
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Atılan Akademisyenlerle İlgili İlk Kez Konuştu
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Atılan Akademisyenlerle İlgili İlk Kez Konuştu

Twitter adresinden açıklamalar yapan KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, üniversiteden atılan akademisyenlerle ilgili gösterilen tepkilere cevaben, verilen kararlarla ilgili nihai karar merciinin Yüksek Öğrenim Kurumu olduğunu belirtti.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü açıklamalarında; “OHAL nedeniyle Üniversitelerde yapılan tüm soruşturmalar YÖK'ün bilgilendirmesi ve OHAL başkanlığının koordinasyonunda yapılmaktadır. İlgili komisyonlardan geçen bilgiler üst kurumlara bildirilmektedir. Bu konuda nihayi karar YÖK ve hükümetin takdiridir.” ifadelerini kullandı.


Kararla üniversitedeki görevinden atılan Prof. Kudret Lordoğlu KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü’nün açıklamalarının altına;,”Bir yönetici çalışanlarına karşı dürüst olmalıdır. 2547 sayılı yasanın 7 maddesi I fıkrası durumu açıklar” ifadelerini yazdı. KOÜ Eğitim-Sen adresinden de açıklamaların altına; ”Yani hocalarımızı biz değil YÖK ve hükümet işten çıkardı diyorsunuz ama YÖK'e bu listeleri siz vermişsiniz?” denildi.


Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan bin 100 akademisyenin imzaladığı "Bizler bu suça ortak olmuyoruz" adlı bildiriye Kocaeli Üniversitesi’nden 19 akademisyen imza atmıştı. Geçtiğimiz günlerde çıkarılan KHK ile ise bu bildiriye imza atan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Prof. Dr. Nilay Etiler, Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu, Doç Dr. Yücel Demirer, Yrd. Doç. Dr. Hakan Köçek ile birlikte, Kocaeli Üniversitesi'nde 39 akademisyen ihraç edilmişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız