CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

açık14.87° C / 17° C

açık

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ AYAKTA

ODTÜde yaşanan olayların ardından tepki gösteren ve destek veren Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, iki gruba ayrılmış ve günlerce sözlü sopalı çatışmalar yaşamıştı. KOÜ Kolektif Öğrencileri, hemen her

1 Ocak 2013 Saat: 15:43
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ AYAKTA
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ AYAKTA

ODTÜ`de yaşanan olayların ardından tepki gösteren ve destek veren Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, iki gruba ayrılmış ve günlerce sözlü sopalı çatışmalar yaşamıştı. KOÜ Kolektif Öğrencileri, hemen her gün eylem yapmış ve durumu protesto etmişti. Yaşanan olaylarda da polisle sürekli karşı karşıya gelen öğrenciler içinden 12 kişi, sabah yapılan şafak baskınıyla gözaltına alındı.

Öğrenciler adına basın açıklamasını yapan Denizcan Metin, yeni yılın ilk şafak vaktinde gözlerini ev baskınları ile açtıklarını belirtti. Metin, “Bu sabah onlarca öğrenci evine baskınlar düzenlendi. Yapılan baskınlarda 12 arkadaşımız gözaltına alındı ve arkadaşlarımız terörle mücadele şube müdürlüğüne götürüldü. Son 1 aydır üniversitede gelişen öğrenci muhalifliğini kırmaya çalışan Ak parti iktidarı, polis gücüyle öğrencilerin bu direnişini kırmaya çalışıyor. Kamuoyunun da bildiği gibi üniversiteler karakollaştırılmak isteniyor ve üniversiteler aralıksız polis baskının maruz kalıyor” dedi açıklama sonrasında gözaltına alınan öğrencilerin isimleri öğrenildi. Gözaltına alınan öğrencilerin isimleri şu şekilde: Öğrenci Kolektifleri`nden Yankı Subaşı, Hüseyin Karaboğa, Cankut Yiğit ve Fatih Daştan. Bununla birlikte yine KOÜ öğrencisi Nizamettin Aydın, Ahmet Nursoy, Muhammet Anık, Baran Çakmak, Hakan Beyhan, Mehdi Aspar, Kazım Avcu ve Oktay Yoğurtçu. Öte yandan 2 öğrencinin de gözaltına alınması için arandığı belirtildi. Gözaltına alınan öğrenciler için avukat Özgür Üstündağ, gerekli olan işlemleri takip edecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız