CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

açık14.87° C / 17° C

açık

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ TIP FAKÜLTESİ DEKANINDAN LİSELİLERE, TERCİHLERDE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNİ SEÇİN ÇAĞRISI

Marmarayı sarsan 17 ağustos 1999 Depreminde binalarının büyük bir bölümü yıkılmasına rağmen kısa sürede toparlanan ve bugün öğrenci sayısı 70 bine yaklaşan Kocaeli Üniversitesi, Türkiyenin en fazla te

24 Şubat 2013 Saat: 12:33
KOCAELİ TIP FAKÜLTESİ DEKANINDAN LİSELİLERE, TERCİHLERDE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNİ SEÇİN ÇAĞRISI
KOCAELİ TIP FAKÜLTESİ DEKANINDAN LİSELİLERE, TERCİHLERDE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNİ SEÇİN ÇAĞRISI

Marmara'yı sarsan 17 ağustos 1999 Depremi'nde binalarının büyük bir bölümü yıkılmasına rağmen kısa sürede toparlanan ve bugün öğrenci sayısı 70 bine yaklaşan Kocaeli Üniversitesi, Türkiye'nin en fazla tercih edilen üniversiteleri arasına girdi. Lise son sınıf öğrencilerinin üniversite sınavlarına hazırlandığı bu günlerde liseleri dolaşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şükrü Hatun da, onlara hekimlik mesleğini anlatırken Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin eğitim anlamında çok güçlü olduğunu belirterek gençlerin Kocaeli Üniversitesi Tıp bölümünü tercih etmelerini istiyor.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şükrü Hatun, Körfez Fen Lisesi konferans salonunda öğrencilere Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile hekimlik mesleğini anlattı. Konuşmasında hekimlik mesleğinin önemli ve kıymetli bir meslek olduğunu söyleyen Hatun Tıp Fakültesi ve Üniversite Hastanesi'nin, 233 öğretim üyesi, 314 araştırma görevlisi, bin 625 hastane çalışanı ve bin 179 öğrenci olmak üzere toplam 3 bin 351 kişinin birlikte çalıştığı ve eğitim gördüğü bir sağlık kurum olduğunu anlattı. Hatun Körfez Fen Lisesi öğrencilerine üniversitemizin bölümünü tanıtmak istedik. Hekimlik mesleği hala önemli ve kıymetli bir meslektir. Kocaeli Üniversitesi son dönemlerde tıp eğitimini güçlendirmiş ve Türkiye'de tıp eğitimi akredite edilmiş. O yüzden sevgili öğrencilerimizin bizi tercih etmelerini istiyoruz. Bu şekilde hem onları kazandırmak hem de kendi fakültemizi geliştirmek istiyoruz. diye konuştu.

Tıp eğitiminin amacının iyi hekimler yetiştirmek olduğunu söyleyen Hatun konuşmasını söyle sürdürdü. Bu da büyük ölçüde iyi insan olmakla örtüşmektedir. Bir başka deyişle bu kurumda mesleki bilgilerin yanı sıra, sosyal yaşamda yasal ve toplumsal kurallara uyan, dürüst, empati yapmayı, dayanışma ve paylaşmayı bilen kişiler yetiştiriyoruz. Tıp fakültelerinin 3 tane misyonu var. Bir taraftan eğitim yapılan bir yer, bir taraftan sağlık hizmeti verilen bir yer, bir taraftan da araştırma yapılan bir yer. Aslında bu üçünün bir arada olduğu başka eğitim kurumu da pek yoktur.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız