CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.53° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ SANAYİ VE TURİZM KENTİDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile beraberindeki heyeti kabul etti. Turizm Haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette Başkan Karaosm

17 Nisan 2013 Saat: 14:54

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile beraberindeki heyeti kabul etti. Turizm Haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin sanayi kenti olduğu kadar, kültür ve turizm kenti de olduğunu vurguladı.

TURİZM HAFTASI ZİYARETİ
Turizm Haftası nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Zamburkan’a ilimizdeki otellerin yöneticileri ve ilgili kurumların temsilcileri eşlik etti. Heyeti misafir eden Başkan Karaosmanoğlu, sanayi, ulaşım ve ticaret kenti olan Kocaeli’nin aynı zamanda kültürel yönü ve turizm potansiyeliyle de ön plana çıktığını söyledi.

OTELLERİN SAYISI HIZLA ARTIYOR
Doğal güzelliklerin yanı sıra İzmit Körfezi’ni çevreleyen sahilleri, kayak merkezi olan Kartepe’si, Karadeniz sahilleriyle aynı zamanda bir turizm cenneti konumundaki Kocaeli’nin bu yönüyle de anılması için önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Son yıllarda Kocaeli’nde otellerimizin sayısının ve kalitesinin hızla artması, yaptığımız çalışmaların sonuç verdiğinin göstergesidir. Yaz aylarında Sekapark, Marmara’nın etkinlik merkezi olmaktadır. Mavi Bayraklı plajıyla İzmit Körfezi, tatilcilerin gözbebeği konumuna gelmiştir. Restorasyonunu yaptığımız tarihi eseler de kentin kültürel varlığına önemli katkılarda bulunmaktadır’’ ifadesini kullandı.

SANAYİ İLE TURİZM BİR ARADA
Kocaeli’ndeki doğal yürüyüş yollarına yenilerini kattıklarını, kenti mesire alanlarıyla donattıklarını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, yaz-kış ayrı güzellikleriyle bir turizm cennetidir. Aynı zamanda çok sayıda etkinliğe de ve sahipliği yaparak kültürel hayatı da canlı tutmaktadır. Biz Kocaeli’de sanayiyi çevreye, çevreyi de sanayiye feda etmedik. Böylece sanayi ile turizmin bir arada olabileceğini kanıtladık’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız