CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Ülke istihdamını yakından ilgilendiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile ilgili önemli bir toplantı gerçekleştirildi. işte o

3 Nisan 2013 Saat: 16:33
KOCAELİ PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ
KOCAELİ PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Ülke istihdamını yakından ilgilendiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile ilgili önemli bir toplantı gerçekleştirildi. işte o toplantıda öne çıkanlar.

2010 yılında yürürlüğe giren ve Sosyal Yardım Sisteminin istihdam ile bağlantısının kurulması hedeflenen çalışmayla ilgili Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirildi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokolün genişletilmesi bağlamında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, İşkur il Müdürü Öztekin Kaşukçi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bekir Yümnü, İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İsmet Çalışkan ve İşkur görevlileri katıldı.Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcı Mustafa Ünlüsoy, “Artan göçle istihdam sorununun da arttığını kaydetti.İşkur İl Müdürü Öztekin Kaşukci ise yaptığı açıklama, ‘Sosyal Yardım Sisteminin İstihdam ile Bağlantısının Kurulması kapsamında Kocaeli’de Yapılan Çalışmalar’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Söz konusu protokolün uygulama şeklinden bahseden Kaşukci, Kocaeli, Denizli, Gaziantep, Şanlıurfa gibi illerin pilot uygulama alanları olarak seçildiğini ve imzalanan protokolün üç yıl süre ile geçerli olduğu bilgisini verdi. Sürenin bitiminde üç ay önce protokol iptaline ilişkin bir talepte bulunulmadığı takdirde protokolün aynı şartlarda devam edeceğini de ekleyen Kaşukçi, “Kocaeli’de kaç kişi olursa olsun bu hizmeti vereceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız