FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli’nin Trafiği Takipte

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın Sinyalizasyon Kontrol Merkezi ile trafik 7/24 takip ediliyor

5 Aralık 2015 Saat: 10:43
Kocaeli’nin Trafiği Takipte
Kocaeli’nin Trafiği Takipte

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın Sinyalizasyon Kontrol Merkezi ile trafik 7/24 takip ediliyor

Büyükşehir Belediyesi Sinyalizasyon Kontrol Merkezi, 7 gün 24 saat çalışma gerçekleştiriyor. Işığı yanmayan, yanma süreleri değişen ya da herhangi bir sorun yaşanan sinyalizasyonlar, merkezde kurulu olan ekranlardan anında görülüyor. Arızanın yeri ve sebebini sorunu giderecek olan ekibe bildiren Sinyalizasyon Kontrol Merkezi, arıza noktasına varış ve arızanın giderilmesi sürecini de yakından takip ediyor. Arızanın giderilmesiyle son kontrollerini yapan merkez, son olarak sinyalizasyon sistemini olağan çalışma durumuna getiriyor.

 

GPRS MODEM TABANLI ALT YAPI

Sinyalizasyon Kontrol Merkezi’nde birbirine yerel ağ ile bağlanmış olan bilgisayarlar ile Sinyalize Kavşak Yönetim Programları trafiğin daha etkin yönetimini sağlıyor. Merkezde mikro işlemci tabanlı sinyalize kavşak sistemi ve diğer alt sistemlerden sayısal veri alınması ile GPRS modem tabanlı iletişim alt yapısı sağlanıyor.

 

178 ADET KAVŞAK

Kocaeli genelinde 178 adet sinyalize kavşak, sinyalizasyon kontrol merkezi tarafından gerçek zamanlı olarak yönetilmekte ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Sinyalize kavşakların bir kısmı ve bağlı olduğu trafik akış kolları, Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenliği Yönetim Sistemi(KGYS) tarafından Sinyalizasyon Kontrol Merkezi’ne alınan 160 sabit kamera görüntüsü ile izlenip, gün içinde oluşumlar değerlendirilerek çalışma programları üretiliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız