FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Matematik Dehalarını Arıyor

Kocaeli Bilim Merkezi, ortaokul öğrencilerine yönelik ödüllü matematik yarışması düzenliyor

10 Nisan 2015 Saat: 12:19
Kocaeli Matematik Dehalarını Arıyor
Kocaeli Matematik Dehalarını Arıyor

Kocaeli Bilim Merkezi, “Kocaeli Matematik Dehalarını Arıyor” sloganıyla 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik matematik yarışması düzenliyor.

Ortaokul öğrencilerinde matematiğe karşı olumlu tutum geliştirilmesi, öğrencilerin araştırma yapmaya teşvik edilmesi ve matematik kavramları hakkında yorum yapmasının amaçlandığı yarışmada, dereceye girecek öğrenciler ödüllendirilecek.
 
İKİ KATEGORİDE YAPILACAK
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi ve İzmit Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ortaklığıyla gerçekleştirilecek yarışma, iki kategoride yapılacak. Kolay ulaşılabilir nesnelerle (tahta, karton, tutkal, renkli kağıtlar, renkli kalemler) öğrencilerin matematik bilimine ait terimleri açıklaması ile olur. Matematik Materyal Tasarımı ile öğrencilerin matematiği görsel objeler eşliğinde eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri amaçlanıyor.


ÖDÜLLER VAR
Matematik yarışmasının son başvuru tarihi 15 Mayıs. Ödüller 30 Mayıs’ta Kocaeli Bilim Merkezi’nde yapılacak etkinlikle sahiplerine verilecek. Başvurular, www.kocaelibilimmerkezi.com veya izmitbilsem.meb.k12.tr adreslerine yapılacak.
Ödüller, her iki kategoride ayrı ayrı verilecek. Birinciye lego robot seti, ikinciye tablet, üçüncüye teleskop hediye edilecek. Danışman öğretmenlere ise TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergi Seti verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız