FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli İhracatı Azaldı

Kocaeli Gümrüklerine göre, Temmuz ayında Kocaeli ihracatı yüzde 5,9 azalarak 1,25 milyar dolar ve ithalatı yüzde 27,4 azalarak 2,98 milyar dolar olarak gerçekleşti

10 Ağustos 2016 Saat: 15:53
Kocaeli İhracatı Azaldı
Kocaeli İhracatı Azaldı

Kocaeli dış ticaret rakamlarını değerlendiren Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Temmuz ayında ilimizden 1,25 milyar dolar ihracat ve 2,98 milyar dolar ithalat yapıldı. Geçtiğimiz yıla göre Kocaeli gümrüklerinden yapılan ihracat yüzde 5,9 azalmıştır. İthalatın ise yüzde 27,4 gerilemesi dikkat çekicidir. Bunda, bayram tatilinin uzamış olmasının ve 15 Temmuz kalkışmasının etkili olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 

“ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”


Zeytinoğlu, “İlk yedi aya baktığımızda ise Kocaeli ihracatının yüzde 10, ithalatının yüzde 11 gerilediğini gözlemliyoruz. Şimdi zor bir dönemden geçiyoruz. Ekonominin toparlanması için tüm tarafların gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Hükümetimiz bu süreci en az zararla geçmek için üzerine düşeni yapmaktadır. Bu süreçte özellikle ihracatı arttırmaya yönelik teşviklerin de bir an önce yürürlüğe girmesini istiyoruz. Aynı zamanda firmalarımızın da üretime odaklanmaları yönünde çağrı yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız