FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli, Geçen Yıl 49.2 Milyar Vergi Verdi

Vergi Haftası nedeniyle Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret eden Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, “Kocaeli’de geçen yıl 49.2 milyar TL vergi geliri elde ettik” dedi

22 Şubat 2016 Saat: 15:35
Kocaeli, Geçen Yıl 49.2 Milyar Vergi Verdi
Kocaeli, Geçen Yıl 49.2 Milyar Vergi Verdi

Vergi Haftası nedeniyle Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret eden Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, “Kocaeli’de geçen yıl 49.2 milyar TL vergi geliri elde ettik” dedi

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, her yıl 21-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Müdür Yardımcısı Feride Karakoç ve Grup Müdürü Mustafa Küçükbalkaya’yı makamında kabul etti. Vali Güzeloğlu’na çiçek takdiminde bulunarak, çalışmaları hakkında bilgi veren Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, “İstanbul’dan sonra Türkiye bütçesine en çok katkı sağlayan il durumundayız. Geçen yıl 49.2 milyar TL vergi geliri elde ettik. Tahakkuk tahsilat oranı bakımından Türkiye’de ilk sıradayız. Vergi Haftası nedeniyle çeşitli etkinliklerimiz bulunmaktadır. Bu etkilinler kapsamında sayın valimizi ziyarette bulunuyoruz” dedi. 


YURTTAŞLIK BİLİNCİ 
Vali Güzeloğlu ise şunları söyledi: “Bugün 27. Vergi Haftamızı kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Vergi Haftası’nın öncelikle tüm vergi mükellefi yurttaşlarımıza ve vergi dairemiz ile Maliye Bakanlığı’mızın çalışan tüm personellerine hayırlı olmasını diliyorum. Vergi; en temel yurttaşlık bilincidir. Vergi; hem yurttaş olmanın, hem de yaşadığımız ülkede kamu hizmetlerine katılmanın en önemli, etkin ve şüphesiz güçlü bağlarından biridir. 


EN GÜÇLÜ İL
Bu bağlamda Kocaeli’miz, Türkiye’nin hem genel olarak vergi gelirlerinde, hem de daha önemlisi vergiye sadakat perspektifinde en başarılı ve bu anlamdaki en güçlü ilidir. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye ekonomisinin ve devlet bütçesinin en önemli ve en büyük gelir sağlayıcı ikinci iliyiz. Bunu daha iyiye ve ileriye taşıma gayreti içerisinde olacağız. Geriden bugüne vergisini düzenli ödeyen Kocaelili vergi mükelleflerimize teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız